Experimenty neutíchajú. Po Snehulienke príde aj čierny Herkules

Nenechajte si ujsť

Nový Herkules vyvoláva vášne

Vlna filmových remakov rozprávkových klasík od Disney pokračuje. Po tohtoročnej Malej morskej víle a budúcoročnej Snehulienke, ktorú už teraz sprevádza veľká toxicita, štúdio Disney pripravuje aj hranú verziu rozprávky Herkules. Portál Inside Magic informuje, že pripravovaný film si už možno našiel aj svoju hlavnú hereckú hviezdu. Bájneho poloboha Herkulesa má v novinke stvárniť herec Michael B. Jordan.

36-ročný rodák z Baltimoru sa preslávil v oceňovanom seriáli The Wire, svetovú slávu si vybojoval účinkovaním v dvojici filmov Čierny Panter alebo boxerskej série Creed, kde stvárnil mladého boxera Adonisa Creeda. Herec v oboch sériách potvrdil svoje fyzické predispozície, telesné parametre na stvárnenie Herkulesa teda určite spĺňa.

creed seriály
Zdroj: TMDB

Disney opäť experimentuje

Problémom pre niektorých fanúšikov rozprávkovej klasiky je hercova farba pleti. Pôvodný Herkules je totiž beloch, čo opäť vyvolalo vášnivé diskusie o tom, či má byť štúdio Disney verné predlohe. Nespokojní diváci v komentároch opakovane zdôrazňujú, že Herkules je grécky poloboh a nie je dôvod na to, aby štúdio Disney jeho pôvod menilo.

Konglomerát Disney však kritike za obsadenie hercov a herečiek nečelí prvýkrát. Veľkú diskusiu vyvolala aj hraná adaptácia rozprávky Malá morská víla, v ktorej Ariel stvárnila americká herečka a speváčka čiernej pleti Halle Bailey. Do role Snehulienky naopak v Disney vybrali herečku s latinskoamerickými koreňmi Rachel Zegler.

nova snehulienka disney
Zdroj: Disney

Tá však fanúšikov rozhnevala opakovanými výrokmi o tom, že pôvodnú verziu rozprávky vôbec nemá rada, princa označila za „stalkera“ a nový film nechce poňať ako príbeh o princeznej, ale v prvom rade o silnej nezávislej žene. Kritika na hranú adaptáciu i samotnú herečku sa nakoniec vystupňovala do takej miery, až v Disney premiéru rozprávky odložili na budúci rok.

Angažovanie Michael B. Jordana do role Herkulesa však v čase písania článku zostáva v rovine špekulácií. Podľa Inside Magic však Jordanovo meno v súvislosti s pripravovaným Herkulesom padlo hneď niekoľkokrát a ak aj herec hlavnú rolu nezískal, určite je na ňu horúcim kandidátom.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. prestante uz vsetci vymyslat s Rachel, jej fyzicka podoba je na Snehulienku idealna, presne tak si ju predstavujem. Lepsie vybrat nemohli. Ze pani je v reale p.. ehm krava je uz vec uplne druha. Najprv si to vsetci pozrime, potom zhodnotime „jej vykon“. Podla toho co citam o HungerGames bude slaby :) takze nasledne mozeme nadavat na to, preco ju tam obsadili. Alebo… mozno prevkapi ako Halle Bailey, ta MMV nebola v porovnani s ostatnymi disney prerabkami az tak zla…

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -