Remake Star Wars: Knights of the Old Republic prichádza. Príbeh Darth Revana si prejde modernizáciou

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Remake Star Wars: Knights of the Old Republic naozaj vzniká

Sony si na svojom najnovšom PlayStation Showcase evente pripravilo ozajstnú bombu a to na úplný začiatok celej akcie. Úvod nám totiž prezradil, že štúdio Aspyr pracuje na modernizácii klenotu Bioware. Inými slovami, vzniká remake Star Wars: Knights of the Old Republic. Moderná generácia sa teda dočká modernizovaného spracovania legendárneho príbehu postavy menom Darth Revan, ktorý disponuje azda jedným z najlepších naratívnych oblúkov v celom science fiction univerze.

Keďže mnohí mladí hráči a fanúšikovia nie sú oboznámení s archaickým RPG Knights of the Old Republic, môžeme upresniť, že ide o jednu z najlepších hier štúdia Bioware. Áno, to sú autori, ktorí nám v minulosti priniesli napríklad Jade Empire, Mass Effect, aby nakoniec boli zabití kritickým i komerčným prepadákom Anthem. Vzhľadom k tomu, že Bioware patrí pod EA, ich herné počiny aktuálne podliehajú požiadavkám investorov a producentov, čo je ostatne aj jeden z dôvodov, prečo sa im v posledných rokoch vôbec nedarí.

Dnes tu ale nepreberáme Bioware a jeho tragický, dlhotrvajúci zánik. Remake Star Wars: Knights of the Old Republic je veľkou udalosťou. Legendárne RPG disponovalo ťahovým súbojovým systémom, ktorý ale prebiehal v reálnom čase a mohli ste ho kedykoľvek zastaviť. Okrem toho tvorcovia fantasticky využívali atmosféru prítomného sveta, prišli s pútavou naratívnou líniou s množstvom relevantných rozhodnutí a parádnym audiom.

Nie nadarmo je takzvaný KOTOR považovaný za bezkonkurenčne najlepšiu Star Wars hru všetkých čias. A ono skutočne je najväčší konkurent tejto pozície výborný Jedi: Fallen Order, ktorý využíval prvky ságy Uncharted a FromSoftware Souls titulov. A ten vyšiel iba pred dvomi rokmi, pričom sa aktuálne čaká na pokračovanie.

Kedy a ako?

Ukážka je už pomerne tradičným a opozeraným trademarkom univerza Star Wars. Čierno-čierna tma, ktorú nakoniec rozrežú lúče svetelného meča ako aj v prípade Rogue One a druhej sezóny The Mandalorian. Tentokrát ale v temnote nestojí nik iný ako Darth Revan, ktorého príbeh fanúšikovia veľmi dobre poznajú.

Ide iba o minútový trailer, ktorý neobsahuje žiaden gameplay, takže aktuálne nevieme ako bude samotná hrateľnosť vyzerať. Môžeme sa ale domnievať, že Aspyr úplne vyhodí tradičný taktický súbojový režim a dočkáme sa niečoho viac dynamického. Ostatne, podobnou cestou sa vydal i Final Fantasy VII Remake. No a ten sa tešil výborným známkam a osobne ho považujem za najlepšiu hernú prerábku všetkých čias (zatiaľ).

remake Star Wars Knights of the Old Republlic
Zdroj: newsweek365.com

Osobne som zvedavý ako bude remake vyzerať, no je jasné, že budú tvorcovia musieť upraviť ako dizajn jednotlivých planét, tak aj súboje, keďže dnes by ťahová záležitosť v mainstreame neprešla. Autori prezradili, že chcú zachovať špecifického ducha originálnej hry a do príbehu a jeho vyznievania by zasahovať nemali.

Každopádne, práve jadro hrateľnosti pôsobí zastaralo (a to KOTOR milujem), čiže bude zaujímavé sledovať akými cestičkami sa vývojári vydajú. Momentálne je všetko zahalené veľkým otáznikom, no Aspyru možno na základe ich bohatých skúseností veriť.

Kedy teda môžeme remake Star Wars: Knights of the Old Republic očakávať? To nanešťastie nevieme. Nedočkali sme sa ani fixného release okna, čo dáva na známosť, že vydanie je jednoducho ďaleko. Prichádzajúca novinka ale vyjde najskôr exkluzívne na konzolách PlayStation 5 a až následne (zrejme po roku) sa dostane na iné platformy (PC a Xbox).

Ako sa vám pozdáva remake Star Wars: Knights of the Old Republic? A hlavne, máte predstavu ako bude vo finále vyzerať? Pokojne sa podeľte o svoje názory prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -