Svet má nový herný fenomén, na ktorý sa nechytá ani CS-ko. Táto hra prepisuje rekordy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hra Palworld ako nová senzácia internetu

Internet má aktuálne novú senzáciu. Počas víkendu raketovo vystrelila hra Palworld, ktorá si získala milióny fanúšikov. Predaje hovoria o ohromných číslach – aktuálne ide o jeden z najhranejších titulov. Dokonca z rebríčku na Steame dokázal vytlačiť aj Cyberpunk 2077. Nadšencov absolútne strhol fenomén, ktorý je označovaný ako „Pokémoni so zbraňami“.

Hra bola vydaná 19. januára na PC a Xbox cez Game Pass. Stačil jej jediný víkend, aby sa ukázalo, že na Steame má takmer 1,6 milióna aktívnych hráčov (v čase písania článku bolo toto číslo 1 574 504). Dostala sa v rebríčku nielen nad známy titul od CD Projekt Red, ale dokonca poráža aj takých velikánov, akými sú Dota 2 či PUBG. Aktuálne, v čase písania článku, ide podľa informácií Steamu o úplne najhranejšiu hru.

Steam :: Rock, Paper, Shotgun :: Palworld updates coming for broken multiplayer, inaccessible servers and save data bugs

Survival titul s extra lákadlami

Hráčov priťahuje humorné, až satirické prevedenie. Ide o akčnú dobrodružnú survival hru z pohľadu tretej osoby, dôležité však je, že je zasadená do fiktívneho sveta, kde sú malé príšerky známe ako „pals“. Môžeme ich chytať, trénovať a prideľovať im jednotlivé úlohy.

Paradoxom je, že ich môže hráč poslať pracovať do bane alebo použiť ako zdroj jedla. Najviac bizarným faktorom je však možnosť vybaviť ich strelnými zbraňami, aj preto si titul vyslúžil svoju prezývku o pokémonoch so zbraňami.

Viac predaných kusov ako Spider-Man

Palworld vyvíja japonská spoločnosť Pocketair, ktorá uviedla, že iba za 3 dni boli predané 4 milióny kópií hry. Len pre porovnanie – nedávny Spider-Man od Insomniac Games mal na konte 3,3 milióny predaných hier za rovnaký čas a mimoriadne populárny God of War z roku 2018 sa mohol pýšiť 3,1 miliónmi kusov za tri dni. Hra je dokonca najhranejším titulom pochádzajúcim od výrobcu z Japonska, dokázala prekonať aj Elden Ring.

Samozrejme, že takýto projekt sprevádzajú aj kontroverzie. Ľudia hovoria, že dáva hráčom nesprávne posolstvo o zaobchádzaní so zvieratami. Ozvali sa aj fanúšikovia franšízyPokémon, ktorí vyšli na sociálne médiá s tvrdeniami, že hra je očividná vykrádačka tohto dlho vychádzajúceho titulu. Tokijský Pocketair však už má v každom prípade na konte obrovský úspech.

Zaujala hra Palworld aj vás, alebo o nej počujete teraz prvýkrát? Čo hovoríte na takýto úspech pre podobný koncept? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -