Veľké prekvapenie. Indiana Jones príde ešte tento rok, takto bude vyzerať

Nenechajte si ujsť

Indiana Jones sa ukázal v prvej hernej ukážke

Indiana Jones and the Great Circle. Tak znie názov novej hry zo sveta Indiana Jones, na ktorej pracuje štúdio Machine Games (Wolfenstein: New Colossus). Hra sa včera ukázala v plnohodnotnej ukážke, ktorá konečne odhaľuje, čo od dobrodružnej novinky možno očakávať.

Xbox nám po troch rokoch od oznámenia konečne ukázal nového Indieho v pohybe. S prísľubom veľkolepého dobrodružstva skrz Egypt, Vatikán, či Himaláje sme videli aj grafické prevedenie, ktoré však zatiaľ príliš nepresvedčilo. Zdá sa teda, že hra bude nasledovať zavedené trendy iných noviniek od štúdia Bethesda. Hrať budeme z pohľadu prvej osoby.

Indiana Jones and the Great Circle
Zdroj: Xbox

Zasadený do filmového príbehu

Príbeh hry bude priamo zasadený do toho filmového. Dej sa bude odohrávať medzi druhým a tretím filmom. Záhadný gigantický muž ukradne z miestnej univerzity na prvý pohľad nevýznamný artefakt, Indiana však čoskoro zistí, že tak nevýznamný napokon nie je a vydá sa na dobrodružstvo za odpoveďami. Na jeho ceste ho bude sprevádzať investigatívna novinárka Gina, ktorá sa o ukradnutý artefakt zaujíma už dlhšie.

Hlas hernému dobrodruhovi prepožičal známy Troy Baker, ktorý si napríklad v sérii Uncharted zahral rolu Nathanovho brata Sama Drakea. Baker daboval aj herného Joela z The Last of Us.

Indiana Jones and the Great Circle
Zdroj: Xbox

Hrateľnosť bude rozdelená do niekoľkých prvkov, na prvý pohľad však neprináša nič zásadne nové. Indiana bude lúštiť mnoho hádaniek, strety s nepriateľmi vyrieši najmä päsťami alebo potichu, v ukážke sme však mohli vidieť aj jeho ikonický revolver či bič.

Iný ako konkurencia

Práve bič má v hre podľa tvorcov plniť dôležitú úlohu, nakoľko ho hráči budú môcť použiť hneď niekoľkými spôsobmi a pri rôznych príležitostiach. Chýbať nebude ani lezenie, avšak od hier ako Uncharted či Tomb Raider to má ďaleko. Hlavným záporákom bude Emmerich Voss, ktorý pre naplnenie svojich cieľov využíva najmä manipuláciu a psychologické triky.

ndiana Jones and the Lost Circle ponúkne pohľad výlučne z prvej osoby. Vývojári hráčom sľubujú, že sa budú skutočne cítiť ako Indiana Jones. Ťažko však povedať, či sa im to podarí, keďže prvé reakcie na trailer poukazujú na zastaralú grafiku i jednoduché animácie.

Hráčov navyše z role Indieho vytrhnú cutscény, ktoré sa budú odohrávať tradične z pohľadu tretej osoby. A práve tu je vidieť nedotiahnuté technické spracovanie azda najviac. Niektoré animácie tváre hlavného protagonistu i mimika postáv vyzerajú pomerne neprirodzene.

Prekvapivo skoré vydanie

Už vďaka registrovaným trademarkom sme tušili, ako sa titul bude volať a niektorí známi leakeri nám už dopredu prezradili možné vydanie. Všetky tieto dohady sa napokon skutočne potvrdili a teraz už vieme, že hra dorazí na Xbox Series a PC už túto zimu. Navyše pôjde rovno aj do predplatnej služby Xbox Game Pass.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -