Obľúbená televízia mala masívny výpadok. Toto je skutočný dôvod bizarných problémov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Televízia Barrandov mala veľký výpadok

Česká televízia Barrandov mala veľký výpadok na niektorých svojich staniciach. Ako informovali České noviny, došlo k nemu v noci z piatka na sobotu krátko po jednej hodine v noci. Opätovne sa začalo vysielať až okolo desiatej hodiny rannej, po prechode na záložný zdroj. Dôvodom, prečo nefungovali stanice Barrandov, Kino Barrandov a Barrandov Krimi bol totiž výpadok elektriny. Udial sa z poriadne bizarného dôvodu.

Bez predošlého upozornenia mohli diváci počas sobotňajšej noci vidieť na obrazovke iba monoskop. Následne sa k farebných pruhom pridal nápis Skupina Barrandov s aktuálnym časom. K návratu k vysielaniu sa vracali postupne od 10:00 v sobotu, Krimi zaplo až 10:40.

televízia barrandov výpadok
Zdroj: Barrandov / foto Lukáš Kosno

Problémom sú obrovské dlhy spoločnosti

Spoločnosť mala problém kvôli vypnutiu elektrického prúdu. To sa udialo, pretože spoločnosť Barrandov Televizní Studio nezaplatilo dlžnú čiastku dodávateľovi elektriny. Firma už dlhí čas zápasí s finančnými problémami. Dodávateľovi energií podľa vyjadrenia spolumajiteľa Jana Čermáka dlžia medzi 12 a 14 miliónov českých korún.

Dodávateľ žiadal od TV Barrandov okamžitú úhradu aspoň troch miliónov, v prípade nezaplatenia malo dôjsť k vypnutiu. Firma však dlh neuhradila, pretože potrebovala finančné prostriedky na výplaty pre zamestnancov. Prišlo však k nepochopeniu medzi BTV a dodávateľom a nesprávne si vyložili pojem sobotňajšej polnoci. Preto došlo k výpadku o deň skôr ako spoločnosť predpokladala, prezradil Čermák pre Denník N.

televízia barrandov
Zdroj: TV Barrandov

Iba dočasná ochrana, záloha stojí stovky tisíc

Spoločnosť Barrandov Televizní Studio má exekúciu, kvôli ktorej má zablokované účty v bankách a nemôže tak prevádzkovať finančné operácie. Kvôli novej českej legislatívne má však spoločnosť, ktorú vedie Jaromír Soukup aktuálne aspoň dočasnú ochranu pred kľúčovým veriteľom, ktorý účty zablokoval. Do mesiaca však musia vypracovať reštrukturalizovaný plán, ktorý musia veriteľom predložiť, inak im hrozí krach.

Situácii nenahráva fakt, že aktuálne televízia funguje na záložnom zdroji, ktorým sú veľké dieselové agregáty. Ich prevádzka stojí stovky tisíc korún denne, ako doplnil Čermák pre český Denník. Očakáva však, že sa riešenie nájde v priebehu niekoľkých dní.

Zaznamenali ste aj vy, že mala televízia Barrandov výpadok, alebo ju nesledujete v uvedených hodinách? Čo si myslíte o dôvode, kvôli ktorému situácia vznikla? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: ceskenoviny.cz; dennikn.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -