Zaklínač 4 zmetie zo stola všetko, čo ste vedeli o Geraltovi. Máme nové detaily o pokračovaní

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový Zaklínač začne vznikať tento rok

Najočakávanejším titulom od CD Projekt Red je iste návrat do poľského fantasy sveta podľa Andrzeja Sapkowskeho. Poslednú hru sme dostali ešte v roku 2015 a aj keď sa k nej neustále hráči vracajú, bažia po niečom novom. Portál The Gamer prináša zásadnú informáciu – podľa slov dôležitej osoby zo štúdia začne vznikať nový herný Zaklínač ešte tento rok.

Na nový rok sa udiala aj výmena na vedúcej pozícii v spoločnosti. Výkonným riaditeľom (CEO) sa tak Adam Badowski, o funkciu sa delí s Michalom Nowakowskim. S tým samozrejme prichádza aj celá rada rozhovorov, ktoré poskytuje. Jeden z nich bol aj pre Reuters.

Zaklínač CD Projekt
Zdroj: CD Projekt Red

Pracovať má na ňom 400 vývojárov

Badowski hovoril o chystanej hre zo sveta zaklínačov, neprezradil však bližšie detaily o tom, kam bude zasadená. Opätovne však potvrdil, že hra bude aj skvelým vstupným bodom pre nových hráčov. Zároveň dodal, že sa firma poučila na svojich chybách pri Cyberpunk 2077 a tak hru nebudú chcieť vydať skôr ako budú mať istotu, že je v 100 % stave. Nemáme ju teda očakávať v najbližších dvoch či dokonca troch rokoch. To znamená, že dátum vydania hry Witcher 4 by mohol byť niekedy v roku 2026 alebo 2027.

Produkcia sa však už má začať v polovici tohto roka. Jasne dáva najavo aj to, že titul s kódovým označením Polaris sa stane hlavným predmetom záujmu pre spoločnosť. Pracovať má totiž na nej až 400 vývojárov. Ide o naozaj pôsobivé číslo, pretože CD Projekt má podľa svojej oficiálnej stránky 1000 zamestnancov. Takmer každý druhý z nich tak bude robiť na novom Zaklínačovi.

Príbeh má začať novú trilógiu „AAA RPG hier“, v podstate sme teda dostali potvrdenie, že okrem Zaklínača 4 dostaneme aj päťku a šestku.

Cyberpunk 2077
Zdroj: CD Projekt RED

Okrem Polarisu bude vznikať aj Orion

Vieme zároveň, že sa pracuje aj na iných hrách, predovšetkým ďalšom titule zo sveta Cyberpunku, ktorý zatiaľ nesie označenie Orion. Badowski však povedal, že na tomto projekte bude zatiaľ pracovať okolo 80 ľudí, vydanie bude ešte podstatne neskôr.

Hráčov tak čaká ešte niekoľko rokov, kým si nového Zaklínača budú môcť zahrať. Vieme však, že CDPR má pod sebou aj niekoľko menších dcérskych firiem, ktoré nám v minulosti priniesli napríklad Gwent alebo príbehovú Thronebreaker: The Wicher Tales. Zostáva tak jedine dúfať, že aj terajšie čakanie by mohli spestriť aspoň takýmto spôsobom.

Ste radi, že sa nový Zaklínač začne pripravovať už tento rok? Kedy si myslíte, že bude vychádzať? Tešíte sa na túto hru? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: thegamer.com; reuters.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -