Spider-Man: Miles Morales odhaľuje gameplay zábery a vieme viac detailov o vydaní

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Spider-Man: Miles Morales zábery

Sony malo počas včerajšieho dňa prezentáciu, na ktorom nám odhalili viaceré novinky a ukázali trailery na ich prichádzajúce tituly. Mimo iného sa nám ukázali aj Spider-Man: Miles Morales zábery a to priamo z hrania. Takto môžeme vidieť naplno využitý potenciál mechaniky na PlayStation 5 a pozerať sa na uchvacujúce zábery.

Keď Insomniac Games prvý raz predstavili hru, nadšenie sa ihneď stupňovalo. Tá predošlá bola totiž maximálna vydarená a dala nám skutočne pocit, že ovládame komiksového superhrdinu, respektíve sa naplno vžijeme do jeho úlohy. Potom prišlo mierne sklamanie, keď sme sa dozvedeli, že Miles Morales bude obsahovo kratšia, ako by sme si želali a predstavovali. Teraz nám to však znovu naplno vynahradili viac ako skvelými ukážkami.

Plný potenciál PlayStation 5 už teraz

Krátky klip z hrania nám ukáže iba málo z deja, ale načrtne mierne aj ten. Viac ale ukazuje pestrý svet, v ktorom sa hra odohráva, akciu a bojové sekvencie. Už začiatok, kde sa Miles iba prechádza vianočnými trhmi v New Yorku, nám dá pocit budovania vzťahu s jeho priateľmi a začína nás vťahovať.

Vidíme skvele vykreslené svetlá, farby aj tiene, a dávajú nám tak naplno pocítiť posun, ktorým prešli od PlayStation 4. A keď si Miles navlečie oblek, aby nakopal zadky zloduchom, tak už sedíme iba s otvorenými ústami. Niektorým by sa nemusel páčiť štýl, v ktorom sa rýchlo prepína medzi akciami a spôsob rýchleho uvažovania. Iní ale skôr hovoria, že to iba pridáva viac na dynamickosti.

spider-man: miles morales
Zdroj: notebookcheck.com

Rýchla akcia aj dejové sekvencie

Áno, je pravda, že rýchle akcie pri stláčaní konkrétnych tlačidiel na ovládači nemusia byť pre každého. Ale aj v tomto nám Spider-Man: Miles Morales zábery ukazujú, že to má svoje opodstatnenie a patrí to neodmysliteľne k plnému ponoreniu sa do deja a akcie. A medzi nimi to vyzerá, že skutočne nájdeme rovnováhu.

To nielen vďaka prepínaniu medzi reálnymi bojmi a filmovými scenámi, ale aj reagovaním na dané momenty v reálnom čase. Jednoducho ide o napínavú akciu, pri ktorej sa nemôžeme dočkať kedy budeme môcť chytiť do ruky ovládač a zhostiť sa jej.

Marvel’s-Spider-Man_-Miles-Morales-Gameplay-Demo
Zdroj: comingsoon.net

Počas sviatkov aj na súčasnú konzolu

Ukážka nám oznamuje iba, že hra sa nám dostane niekedy počas sviatkov v tomto roku. Skvelou správou pre to ale môže byť, že nemusíte byť hneď vlastníkom konzoly najnovšej generácie. Vyjde totiž aj na PlayStation 4, čo doteraz nebolo oznámené. Samozrejme, že tým pádom nebude obsahovať všetky možnosti, ktoré ponúka budúca generácia, ale tvorcovia sľubujú, že aj napriek tomu bude hra stále krásna.

Ďalšou dobrou správou pritom je, že ak si ju raz zakúpite aj na súčasnú konzolu, potom dostanete bezplatný upgrade na PS5. Takto si ju môžete vyskúšať čo najskôr a po zakúpení novej konzoly objaviť aj jej plný potenciál v neskorší čas. Cenovka pre obe verzie pritom bude $49.99 (teda okolo 42,50 €).

Čo zatiaľ hovoríte na Spider-Man: Miles Morales zábery? Tiež vás uchvátili? Plánujete si hru zahrať hneď ako vyjde? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com, polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -