Resident Evil Village a jeho druhý trailer približujú originálny horor v unikátnych kulisách

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Sága pokračuje

Hoci toho bolo o Resident Evil Village povedané naozaj mnoho, druhý trailer predstavuje doposiaľ nevidené zábery. Na hororovú novinku sme sa tak vďaka oficiálnej PlayStation 5 akcii pozreli cez detailný mikroskop, ktorý odhaľuje zaujímavé informácie.

Už samotný úvod jasne hovorí, že protagonista Ethan Winters (známy zo siedmeho dielu) bude unesený Chrisom Redfieldom. V minulej ukážke sme sa pritom dozvedeli, že dobre známy charakter taktiež surovo zabije ženu hlavného hrdinu. Aké sú ale motivácie, či vonkajšie stimulácie Chrisa?

Tie momentálne nepoznáme, no aktuálne to vyzerá tak, že by sa mohol stať oficiálnym antagonistom. Samozrejme, môže ísť o zaujímavú zmenu, no je otázne ako ju príjmu dlhoroční fanúšikovia, ktorí sú predsa len zvyknutí, že Chris je tým dobrým hrdinom a nie chladnokrvným zlosynom.

Zahadzovať by sme ale nemali ani možnosť, že sa s nami Capcom jednoducho hrá a chce hráčsku komunitu prekvapiť. Že by teda šlo o nočnú moru, prípadne halucináciu? Na odpoveď si zrejme ešte počkáme.

Čo nám ukazuje druhý trailer Resident Evil Village?

Audiovizuálne spracovanie pôsobí pusto, čím dopomáha k budovaniu hutnej atmosféry a nepríjemného prostredia. Prítomná dedina je skutočne nehostinná a zarýva sa pod kožu už v takto krátkom i značne zostrihanom segmente.

V novom traileri okrem nepríjemných (a v rámci série originálnych) monštier možno vidieť niekoľko exteriérových a interiérových lokácií. Pokračovanie bude zrejme otvorenejšie, nakoľko siedmy diel sa niesol v komornom duchu, ktorý si vystačil s malým priestorom. Tu je očividné, že sa prostredia výrazne rozrastú, čo na jednej strane môže fungovať, avšak prílišné zväčšovanie bude skôr kontraproduktívne.

resident evil village druhý trailer
Zdroj: playstation.com

Village bude taktiež súvisieť s mytológiou, minimálne s nejakým ľudovým príbehom, ktorým sú lemované obe dostupné ukážky. Zďaleka najväčším prekvapením je prítomnosť určitého predajcu, ktorý nás, pravdepodobne, bude zásobovať arzenálom.

To sčasti potvrdzuje fanúšikovskú teóriu, že nadchádzajúca Resident Evil hra je nejakým spôsobom spojená s legendárnym štvrtým dielom, ktorý sa navyše má dočkať vlastného remaku. Stále však ide o nepodložené dohady, takže ich hlbšie rozoberať nebudeme.

Každopádne, Resident Evil Village má vyjsť v roku 2021 a to na konzolách Xbox Series X, PlayStation 5, no nezabúda sa ani na osobné počítače.

Čo hovoríte na nový trailer? Myslíte, že Village zopakuje úspech sedmičky? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -