Sega prináša trailer na Sonic Origins, remaster na narodeniny modrého ježka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sega odhaľuje Sonic Origins

Sega prinesie na narodeniny známeho modrého ježka niečo jedinečné. Pôjde o remaster pôvodných štyroch hier, ktoré si budú môcť hráči vychutnať na PC a súčasných konzolách. Prinášajú aj trailer na Sonic Origins, ktorý je doplnený jedinečnými animovanými klipmi, ktoré budú aj súčasťou hry.

Presne tak, opäť hlboký nádych a pripravte sa na rýchle uvedomenie si veku. Prvá hra Sonic the Hedgehog prišla 23. júna 1991. Tvorcovia chceli túto kolekciu priniesť verným fanúšikom ako darček na 30. výročie, pandémia však ich plány pribrzdila. Tak dostaneme remaster pôvodných hier na Sega Mega Drive a Sega CD pri oslavách Sonicových 31. narodenín.

4 pôvodné hry v novom kabáte

Okrem spomínanej hry teda bude súčasťou aj Sonic the Hedgehog 2Sonic 3 and Knuckles a Sonic CD. Samozrejme preto, aby priniesli aj súčasným hráčom maximálny zážitok, ich čaká viacero kozmetických úprav. Čakajú nás vylepšené a ostrejšie vizuály, plynulejšie animácie a grafika a v neposlednom rade aj väčšie rozlíšenie. Lebo na 4K telke by 16-bitov asi nevyzeralo dobre.

V prípade, že si to ale budete chcieť takýmto spôsobom skúsiť (alebo máte stále doma odložený starší televízor), ponúkne hra aj Classic Mode. Naopak zase Anniversary Mode ponúkne možnosť rozlíšenia na celú obrazovku. Mimo toho poskytne aj možnosť si hru kedykoľvek uložiť alebo si nastaviť nekonečno životov.

sonic origins
Zdroj: silliconera.com

Viacej módov pre viacej zážitkov

Pre hráčov, ktorí majú radi súboje s bossmi, sa tu nájde Boss Rush. Veľkých nepriateľov budú zdolávať v rade jedného za druhým. Okrem toho dostaneme aj Mirror Mode, ktorý, ako názov napovedá, bude zrkadlovo otočená hra (a jednotlivé levely). Tvorcovia sľubujú, že v budúcnosti pribudnú aj ďalšie režimy, ktoré si budeme môcť pridať ako DLC.

V roku 2017 bola hráčom prinesená hra Sonic Mania, ktorá opäť dostala postavičky do pozornosti hráčov. Okrem štandardnej 2D plošinovky totiž dostali na doplnenie príbehu celú radu krátkych filmov a podobne animovaných sekvencií. To bude aj súčasťou Sonic Origins. A ukážky budú nielen dopĺňať príbeh, ale za zdolávanie jednotlivých výziev budete dostávať medailóny. Za ne si potom budete môcť v menu kupovať ďalšie klipy.

sonic origins
Zdroj: crunchyroll.com

Animované klipy a všetky tri postavy vždy k dispozícii

Najväčším lákadlom ale môže byť fakt, že si budeme môcť vždy vybrať, za ktorú postavu budeme hrať. Sonic, Tails aj Knuckles sú k dispozícii pre všetky levely a tak ich môžeme skúšať na úrovniach, kde sme ich nikdy predtým nevideli. Výborný prvok nám prezentujú v ukážke aj šikovnými prestrihmi.

Sonic Origins bude dostupné na konzolách PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch a PC. Na všetky platformy bude vydaný súčasne v jeden deň a to 23. júna. Cenovka je stanovená na $39.99 (teda približne 37,05 €).

Páči sa vám remaster pôvodných štyroch Sonic hier? Oslávite aj vy narodeniny modrého ježka a siahnete po nej? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -