Mafia oslavuje 20 rokov. Pri tejto príležitosti dostaneme prvú hru zadarmo, ešte lepšie je oznámenie ďalšej časti

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Mafia oslavuje 20 rokov

Znie to skutočne neuveriteľne, ale už sú to dve dekády, odkedy sme prvý raz skúmali mesto New Haven. Do role taxikára Tommyho Angela, ktorý sa dostáva stále hlbšie do sveta organizovaného zločinu, sme vstúpili v roku 2002. Presne tak, slávna hra Mafia už oslavuje 20 rokov!

Dobrou správou je, že vykonávať misie, utekať pred policajtami a dostávať sa do prestreliek budeme teraz môcť znovu. Na to, aby to v spoločnosti poriadne oslávili, totiž ponúkajú pôvodnú hru v digitálnej edícii úplne zdarma. Takto bude dostupná na Steame od 1. septembra až do začiatku budúceho týždňa, teda 5. septembra.

Oficiálne potvrdená ďalšia časť

Ešte lepšou správou je, že prišlo vzrušujúce oznámenie ohľadom ďalšej hry. Kým sa o nej nejaký čas špekulovalo, teraz ju potvrdili priamo v spoločnosti Hangar 13. Ich generálny riaditeľ Roman Hladík to uviedol na blogu prislúchajúcemu k webstránke hry. Píše tam:

„Som šťastný, že vám môžem oznámiť, že sme začali pracovať na úplne novom Mafia projekte! Sme stále roky od vydania a preto s vami nemôžem zdieľať nič viac. Ale sme skutočne nadšení, že môžeme ďalej pracovať na tejto milovanej značke a zabaviť hráčov novými príbehmi.“

Pôjde teda o prequel?

Zvesti o hre Mafia 4 kolovali už istý čas. Najviac sa však posilnili počas mája, keď prišlo k výmene šéfa spoločnosti. Vtedy odtiaľ odišiel Haden Blackman po siedmych rokoch pôsobenia. Nový šéf údajne začal aj s menším počtom zamestnancov pracovať na novom titule.

Zvesti hovoria o tom, že má byť vedený pod Unreal Engine 5 a tak nám zabezpečiť veľkú realistickosť. Takisto by sa nemalo jednať o pokračovanie, ale o prequel. Po tituloch Mafia 2 odohrávajúcom sa na prelome 40. a 50. rokov a Mafia 3, ktorá bola zasadená do rokov 60., by nás tento vrátil ku koreňom.

Mafia Definitive Edition nová ukážka
Zdroj: techtimes.com

Vráťme sa tam, kde to začalo

Tu sa zase správy rôznia. Niektoré zdroje tak uvádzajú, že sa pozrieme na počiatky mafiánskych rodín v USA, niektoré tvrdia, že to bude dokonca aj v Taliansku. Aj keď – prečo nie oboje? Skoršie zvesti o tom, že sa pozrieme do 80. rokov a dostaneme príbeh na štýl Tonyho Montanu, teda pravdivé nebudú.

Mafia si na oslavu svojich 20 rokov vybrala poriadne prekvapenia pre hráčov. Keď veľké množstvo prepadlo titulu Mafia: Definitive Edition, teda prerábke prvej hry, teraz si môže vyskúšať priamo tú. A zdarma. Navyše nám ešte oficiálne potvrdili, že ďalšia hra už je v príprave.

Potešilo vás oficiálne potvrdenie ďalšej Mafia hry alebo ste o tom nepochybovali? Zahráte si znovu jednotku, keď bude teraz dostupná zdarma? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gamespot.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -