Vyššia liga na obzore. Netflix chce priniesť vlastné herné GTA

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prinesie Netflix vlastné GTA?

Stále najväčšia streamovacia služba už takmer dva roky neponúka len filmy a seriály, ale aj herný obsah. Doteraz je primárne na mobilné zariadenia, ako však informuje Eurogamer, chceli by vstúpiť do vyššej ligy. V rámci tohto roku by mali prebiehať jednania, v ktorých si chce Netflix získať práva na vytvorenie hry z GTA značky.

Platforma začala rozbiehať svoju hernú súčasť počas novembra 2021. Vtedy priniesli prvú päticu titulov na Androidy a iPhony. Ako súčasť predplatného sme si ich mohli stiahnuť a zahrať na svojom zariadení. Dnes majú cez 70 kúskov, medzi nimi aj lákadlá pre používateľov ako sú The Walking Dead od Next Games alebo Oxenfree od Night School Studio.

oxenfree netflix
Zdroj: Netflix

Čísla nie sú pozitívne, majú riešenia

The Wall Street Journal sa pozrel aj na čísla prostredníctvom Apptonie, nástroja, ktorý kontroluje aplikácie. Hlásia, že počet stiahnutí hier od streamera sa za posledný rok vyšplhal z 30,4 milióna až na 70,5 milióna. Smolou však je, že z celkového počtu odberateľov 238 miliónov stále menej ako percento siahne po týchto hrách denne.

Ďalším problémom je, že až polovica ľudí spraví iba prvý krok, to znamená, že kliknú na ikonku prevzatia hry. Tá ich zavedie priamo do obchodu s aplikáciami, kde už nemajú záujem hru sťahovať.

virtuálny ovládač Netflix
Zdroj: Netflix

Virutálny ovládač aj ich vlastné RPG

Služba chce proti tomu bojovať viacerými spôsobmi – vydali samostatnú aplikáciu, ktorá z vášho smartfónu spraví herný ovládač. Takto si môžete zahrať priamo na vašom PC alebo televízii. Problémom je opäť, že tento virtuálny gamepad zatiaľ podporuje iba málo hier, ostatné vyžadujú stále ten štandardný.

Väčší krok začali podnikať ešte počas novembra minulého roka. V Los Angeles založili samostatné štúdio, ktoré vedie Chacko Sonny, bývalý výkonný producent Overwatchu. Tam majú vyvíjať hru, ktorá sa má stať troj-áčkovým titulom. Pôjde o RPG z pohľadu tretej osoby.

Jednania s Rockstarom v plnom prúde

Najodvážnejší plán však stále zostáva, že by chcel mať Netflix vlastný vstup do značky GTA, teda Grand Theft Auto. Diskusie so spoločnosťou Rockstar Games o licenciách už podľa zdrojov prebiehajú. Wall Street Journal však už ďalej neinformoval, ako by mala hra vyzerať, ani v akom štádiu sú momentálne dohody.

Myslíte si, že sa Netflixu podarí dohodnúť hru zo značky GTA? Chceli by ste niečo takéto vidieť aj na ich službe? Dajte nám vedieť v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -