Niečo podobné sme ešte nevideli. Mrazivá kriminálka Netflixu bude absolútny unikát (+trailer)

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Bodies

Netflix prináša trailer na kriminálny seriál Bodies, ktorý sa na službu dostane počas tohto týždňa. Dovtedy nás však skvele navnadzujú na príbeh s vraždou akú sme ešte nevideli. Bude sa oodhrávať v priebehu 160 rokov, predstaví nám štyroch detektívov, každý z nich však vyšetruje rovnakú vraždu. A to skutočne rovnakú. Seriál tak dostáva nielen viac tajomna, ale aj nádych sci-fi.

Prvé obdobie bude Londýn v roku 1890, v čase, keď v jeho uliciach vyčíňal Jack Rozparovač. Policajt Edmond Hillinghead (Kyle Soller) nachádza telo, o ktoré sa nikto nezaujíma. Začne vyšetrovanie, čím viac sa však dostáva k vrahovi, tým viac vychádzajú na povrch aj jeho tajomstvá.

4 obdobia, 4 vyšetrovatelia, jediné telo

Rovnaké miesto, rok 1941, krátko po vojnovom bombardovaní. V ruinách nachádza Charles Whiteman (Jacob Fortune-Lloyd) tajomnú mŕtvolu. Rovnako ako policajt pred ním, tento vojnový hrdina s pochybnými zásluhami môže zničiť svoj vlastný život, keď povedie vyšetrovanie ďalej.

Seržantka Shahara Hasan (Amaka Okarof) bojuje v súčasnom Londýne proti rasitickým povstalcom. Tiež však počas toho nachádza neznáme telo a tajomstvá, ktoré ho obklopujú. V roku 2053 má preživšia technologickej apokalypsy, Maplewood (Shira Haas), problémy s pamäťou. Uvedomuje si však, že mŕtvola, ktorú nachádza po rituálnych vraždách sa až príliš podobá na tie z predošlých dekád.

sci-fi detektívny seriál bodies
Zdroj: Netflix

Odhalenie pravdy je záležitosťou času. Doslova

Podoby sú však viac ako hrozivé. Nejde len o rovnaké miesto a rovnaké zranenia za celých 160 rokov. Ide o úplne identické telo. Odhalenie pravdy je tak doslova záležitosťou času…

Okrem spomenutých hercov si tu zahrá aj slávny Stephen Graham (Bod varu, Toto je Anglicko). Stvárňovať bude tajomného politického vodcu Eliasa Mannixa, ktorý bude centrálnou postavou pre príbeh a môže byť do prípadov zapojený.

Služba prinesie limitovanú sériu s 8 epizódami, ktoré budú hodinu dlhé. Je založená na grafickom románe, ktorou autorka Si Spencer zožala v roku 2015 veľký úspech. Prevedenie na obrazovku si budeme môcť pozrieť už 19. októbra.

Ako sa vám páči trailer na seriál Bodies? Zaujal vás hneď svojim námetom? Pozriete si túto neštandardnú detektívku so sci-fi prvkami? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: stylist.co.uk; netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -