Skutočne existovali. Toto sú tí najznámejší sérioví vrahovia z filmov či seriálov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Musíme povedať, že v USA sú sérioví vrahovia notoricky známi. Mnohí ľudia si ich až romantizujú. Takmer každý Američan pozná mená ako sú Ted Bundy či Edmund Kemper. A preto ich tvorcovia filmov a seriálov vo svojich dielach vyobrazujú, pretože takéto príbehy so skutočnými sériovými vrahmi sú veľmi obľúbené. Dnes sa práve na tieto diela pozrieme. Toto sú totiž tí najznámejší sérioví vrahovia z filmov a seriálov.

TOP 9: Najznámejší sérioví vrahovia z filmov a seriálov

1. Ted Bundy – Diabol s ľudskou tvárou (2019)

https://www.facebook.com/womenshealthmagazine/videos/336393657021309/

Ted Bundy patrí medzi najhorších a zároveň medzi najznámejších sériových vrahov. Priznal sa k vraždám viac ako 30 žien. Odhaduje sa však, že celkovo ich zabil viac ako 100. Bundy využíval svoj šarm a sympatický vzhľad na to, aby svoje obete nalákal do dodávky. Tam ich zavraždil a zakopal niekam v lese. Opakovane sa k nim potom vracal a už mŕtve ich znásilňoval. Jeho vyčíňanie trvalo približne 10 rokov. V roku 1989 dostal trest smrti a tesne predtým vydal rozhovor, v ktorom sa priznáva k vraždám spomínaných 30 žien.

Inšpiráciu z Teda Bundyho si prevzalo viacero scenáristov a autorov. Jeho činmi je napríklad inšpirovaný film Mlčanie jahniat (1991). Tvár mu však skutočne prepožičal až herec Zac Efron, ktorý stvárnil tohto neslávne známeho psychopata vo filme Diabol s ľudskou tvárou od Netflixu.

2. Jeffrey Dahmer – Monštrum (2022)

Aký by to bol zoznam o sériových vrahoch bez Dahmera, však? Tento sériový vrah sa nezameriaval na ženy ako Bundy, ale na chlapcov. Na svedomí má približne 17 obetí, pričom po zavraždení poniektorých aj konzumoval. Dostal 15 doživotných trestov, napokon však jeho život predčasne ukončil jeho spoluväzeň Christopher Scarver, ktorý ho dobil na smrť.

V roku 2022 prišiel Netflix s minisériou Monštrum alebo Príbeh Jeffreyho Dahmera. V ňom si sériového vraha, kanibala a nekrofila zahral Evan Peters, ktorý podal fantastický výkon.

3. Ed Kemper – Mindhunter (2017 až 2019)

Seriál Mindhunter od tvorcov filmov ako sú Sedem (1995) či Klub bitkárov (1999) vznikol hlavne preto, aby skutočne vyobrazil najznámejších sériových vrahov. Medzi nimi nechýbali ani také mená, ako sú Charles Manson, David Berkowitz a.k.a Samov syn či Edmund Kemper. Ten bol usvedčený ako vrah a nekrofil. Jeho vraždenie začalo už keď mal 15 rokov. V tom období zavraždil svojich prarodičov. Neskôr zabil 6 stopárok a v roku 1973 zabil svoju matku a jej priateľku. Sám sa priznal, že s hlavou svojej matky mal orálny sex.

V seriáli Mindhunter ho stvárnil herec Cameron Britton, ktorý bol nesmierne presvedčivý. Rozhovory Kempera a dvoch policajtov z radov FBI patria k tým najlepším scénam z celého seriálu.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -