Skutočne existovali. Toto sú tí najznámejší sérioví vrahovia z filmov či seriálov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

7. Madame Delphine LaLaurie – American Horror Story (2011 až 2023)

Delhpine LaLaurie
Zdroj: FX, Wikimedia Commons

Opäť sa pozrieme na seriál American Horror Story, v ktorom si tentokrát extrémne známu vrahyňu Madame Delphine LaLaurie zahrala taktiež známa herečka Kathy Bates (Titanic). Tá si už zahrala podobné postavy, napríklad aj v kultovom trileri Stephena Kinga Misery nesmie zomrieť (1990). Za svoj vynikajúci výkon ju Akadémia odmenila Oscarom.

V seriáli American Horror Story stvárnila Madame Delphine LaLaurie, ktorá žila v 19. storočí a počas otroctva zabila viac ako 70 afroameričanov. Tých potom zakopávala na svojom pozemku. V tej dobe ju však za tieto vraždy nikto nesúdil, pretože zabití ľudia boli jej majetok.

Na jej pozemku sa našli obete, ktorých telá boli neskutočne znetvorené, čo znamená, že LaLaurie bola sadistka, ktorá svoje obete mučila, až kým nevydýchli.

8. Bostonský škrtič – Bostonský prípad (1968)

Albert DeSalvo, známy aj ako Bostonský škrtič patrí medzi najznámejších sériových vrahov v amerických dejinách. Na svedomí má životy viac ako 10 žien, ktoré znásilnil a následne uškrtil. Nepoužíval pritom svoje vlastné „náradie“, ale ženy škrtil tým, čo mali pri sebe alebo na sebe. V niektorých prípadoch ich uškrtil ich vlastnými pančuchami. Z toho dostal aj ďalšiu prezývku, a to „Vrah s nylonovými pančuchami“.

Vo filme Bonstonský prípad stvárnil DeSalva známy herec Tony Curtis. Ten podal skvelý výkon a vykreslil DeSalva ako násilníka, vraha a sociopata. Bostonský škrtič mal totiž počas súdnych procesov množstvo fanúšikov, hlavne z radov žien, čo je aspoň pre nás nepochopiteľné.

9. Aileen Wuornos – Monštrum (2003)

Ailleen Wuornosová bola známa sériová vrahyňa, ktorá medzi rokmi 1989 až 1990 zabila približne siedmich mužov. Väčšinou šlo o jej vlastných klientov, na ktorých si zrejme vybíjala zlosť zo svojho nelichotivého zamestnania. Živila sa totiž ako prostitútka. V roku 1992 ju odsúdili na smrť. Svojho trestu sa však dočkala až o 10 rokov neskôr, teda v roku 2002.

Rok na to sa v Hollywoode rozhodli oživiť jej príbeh vo filmovej verzii. V počine Monštrum si Aileen zahrala slávna herečka Charlize Theron. Tá si prešla neskutočnou fyzickou premenou. Kvôli postave sériovej vrahyne musela pribrať viac ako 10 kíl a úplne sa fyzicky zanedbať. Za svoj vynikajúci výkon získala Oscara.

Toto sú tí najznámejší sérioví vrahovia, vyobrazení vo filmoch či seriáloch. Príbeh ktorého z nich vás najviac zaujal?

Zdroj: The True Crime Database, Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -