Skutočne existovali. Toto sú tí najznámejší sérioví vrahovia z filmov či seriálov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

4. Zodiac – Zodiac (2007)

Zodiac
Zdroj: Warner Bros.

Zodiac je jedným z mála vrahov na tomto zozname, ktorého sa dodnes nepodarilo chytiť. Vraždy páchal v 60. rokoch a zameriaval sa hlavne na milencov, ktorí si užívali v autách na opustených miestach. Známy bol hlavne tým, že posielal polícii listy, na ktorých boli kryptogramy. Ak by sa ich polícii podarilo vylúštiť, Zodiac by bol dolapený. Celkovo tvrdil, že zabil 37 ľudí, ale polícia mu pripisuje „len“ 5 obetí.

V roku 2007 sa David Fincher, ktorý je povestný tvorbou psychologických trilerov rozhodol sfilmovať tento mimoriadne populárny príbeh. Aby sa neodpútal od pravdivých skutočností, taktiež neobjasnil identitu vraha, len naznačil, kto by to asi mohol byť. Ústredné postavy troch detektívov si zahrali Mark Ruffalo, Jake Gyllenhaal a Robert Downey Jr.

5. Richard Ramirez – American Horror Story (2011 až 2023)

Richard Ramirez
Zdroj: Pinterest

Do kategórie „najznámejší sérioví vrahovia“ patrí aj Richard Ramirez, známy aj ako The Night Stalker, ktorý znásilnil a zabil približne 13 obetí. Väčšinou šlo o ženy. Taktiež bol obvinený zo satanizmu a z vykrádania domov. Richard Ramirez, podobne ako Ted Bundy, využíval svoj vzhľad k tomu, aby sa čo najviac priblížil k svojim nič netušiacim obetiam. Už v roku 1989 ho usvedčili a udelili mu trest smrti. Na ten ale čakal až do roku 2013 a napokon ho nedostal takým spôsobom, ako by sme čakali. Zomrel totiž na rakovinu.

V seriáli American Horror Story sú vyobrazení mnohí vrahovia a jedným z nich bol aj Richard Ramirez, ktorého si zahral Zach Villa.

6. Larry Hall – Black Bird (2022)

Larry Hall
Zdroj: YouTube / WISN 12 News, Apple TV+

Larry Hall je jedným z najzaujímavejších amerických vrahov. Bol fanúšikom americkej Občianskej vojny. Ako ste sa domnievali, bol veľký rasista. Údajne vraj cestoval po Amerike a unášal ženy, ktoré znásilňoval a následne aj usmrtil. Zrejme šlo o afroameričanky. Hall bol zaujímavý tým, že k sa najprv priznal k dvom vraždám. Potom ale svoje priznanie odvolal. Počas pobytu vo väzení sa priznal k 35 vraždám, svoje priznanie ale opäť odvolal. Polícia sa ale domnieva, že by Hall mohol mať na svedomí životy minimálne 35 až 40 obetí.

V minisérii Black Bird (Volavka) si Larryho Halla zahral Paul Walter Hauser, ktorému zdatne sekundovali Taron Egerton (Kingsman) a Ray Liotta (Mafiáni).

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -