VIDEO: GTA San Andreas spustíte už aj na hodinkách

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Technologickému nadšencovi a riaditeľovi spoločnosti Somnium Space, Arturovi Sychovovi sa podarilo čosi, o čom herní vývojári v minulosti ani len nesnívalo. Legendárnu počítačovú hru GTA San Andreas z roku 2004 dokázal rozbehnúť na smart hodinkách.

Výkonné hodinky a lacný ovládač

Aj keď nie je displej smart hodiniek práve najväčší a okrúhly tvar znemožňuje sledovanie takmer polovice diania, tento míľnik je úctyhodný. Na ovládanie hry použil Sychov bezdrôtový ovládač značky 8BitDo, ktorý je možné zakúpiť aj na Slovensku za približne 19 eur.

Pre hru GTA San Andreas existuje množstvo rôznych módov, ktoré vytvorili fanúšikovia a je teoreticky možné vytvoriť aj mód, ktorý posunie rozhranie do kruhového rozloženia a umožní plynulé hranie na smart hodinkách. Tento míľnik dokazuje najmä to, ako ďaleko sa technika za posledných takmer 20 rokov posunula.

Kým v dobe dokončenia tejto hry potrebovali hráči plnohodnotný počítač, dnes ju utiahnu aj „obyčajné” hodinky. Sychov s humorom poznamenal, že sa možno raz dočkáme aj ikonického GTA San Andreas na virtuálnej realite Quest 3. Z technického hľadiska tomu, predsa len nič nebráni.

Grand Theft Auto: The Trilogy remaster potvrdený

Ak sa ti nechce vymýšľať nad smart hodinkami, ikonické hry od Rockstar Games si zahráš v úplne novom šate. Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition – takto znie názov remaster hier zo série, na ktorý sme čakali. Po celej sérii nejasných správ, reportov, dohadov a únikov informácií to bolo oficiálne potvrdené. Neskôr v tomto roku teda dostaneme GTA IIIVice City aj San Andreas v HD verzii.

Rockstar Games to urobili prostredníctvom oficiálneho príspevku na svojej webstránke. K tomu poskytli aj krátky teaser, v ktorom vidíme načítavacie obrazovky z predošlých hier a logo nového remasteru trilógie. Takto môžu zároveň osláviť aj 20. výročie hry, ktorá zmenila celú značku – Grand Theft Auto III.

Zahrali by ste si túto legendárnu hru na svojich smart hodinkách? Napíšte nám do komentáru.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -