Seriál Loki prilákal davy ľudí, v sledovanosti ho porazil iba jeden

Nenechajte si ujsť

Loki je stále populárny

Disney+ sa po úspechu Ashoka môže pochváliť ďalším veľkým hitom. Druhá séria seriálu Loki, ktorý v rámci služby pred týždňom štartoval úvodnou epizódou, zaznamenala silný debut. Podľa metrík sledovanosti ide o druhý najlepší štart na Disney+ v tomto roku.

Iba jeden seriál sa tento rok sledoval viac

Ako informuje Hollywood Reporter, úspech prvej série Loki nebol náhodný a diváci sú po nových dobrodružstvách nevyspytateľného (anti)hrdinu naďalej zvedaví. Prvá epizóda novej série za úvodné tri dni celosvetovo zaznamenala 10,9 milióna videní, čo je pre Marvel po dlhom čase konečne dobrou správou.

2. séria Loki promo
Zdroj: Marvel Studios/Disney

Ide o porovnateľný úspech, ako pri debute zaznamenala nedávna Star Wars novinka – Ahsoka, ktorá mala pri debute na konte približne 14 miliónov videní. V prípade Ahsoky však išlo o sledovanosť za prvých 5 dní, nie 3 dni ako pri Lokim, je teda pravdepodobné, že novinka od Marvelu Ahsoku ešte predbehne.

S podobnou sledovanosťou Loki zaznamenal druhý najúspešnejší debut na Disney+ v tomto roku. Lepšie si viedla len tretia séria Mandaloriána, aj keď presné čísla sledovanosti pri „Mandovi“ nie sú známe. Streamovacie služby metriky sledovanosti naďalej zverejňujú podľa vlastnej chuti, takže je ťažké seriály navzájom porovnať.

Prvé recenzie sú skôr pozitívne

Prvé hodnotenia druhej série Loki sú zatiaľ pozitívne. S chválou spravidla súhlasia aj kritici, ktorí už videli prvé štyri zo šiestich epizód. Aj keď sa nie všetci zhodovali v názoroch, web ComicBook priniesol niekoľko recenzií, ktoré sršali chválou. Zrejme neprekvapivo, najviac chvály si odniesli herci, konkrétne hlavná mužská trojica. Hiddlestona a Wilsona chvália za ich skvelý návrat, zatiaľ čo nový herecký prídavok Ke Huy Quan kradol všetky scény pre seba.

Loki 2. séria
Zdroj: Marvel Studios / Disney

Skvelým je pre mnohých prostredie a vizuálne rozprávanie, pričom kritici sériu prirovnávajú ku kultovému seriálu Doctor Who. Častokrát bol v pozitívach vyzdvihnutý aj príbeh. Niekoľko reakcií priniesol aj portál Screenrant, pričom jedna z nich hovorí aj o tom, že druhá séria je „lepšia, rýchlejšia a viac riskuje“. Aj napriek tomu, že daný recenzent nebol fanúšikom prvej série, druhá sa mu veľmi páčila.

Už pri prvej sérii sa hovorilo o najlepšom MCU seriáli a pri druhej sa vo väčšine prípadov len pokračuje. Mnohí spomenuli aj napríklad to, že posledná epizóda bola naozaj divoká a tešia sa na záverečné dve časti. Keďže niektoré posledné Marvel projekty trpeli tým, že neboli spravené práve najlepšie, je dobré počuť pozitívne hodnotenia nasledujúceho projektu.

Pozitívnu skúsenosť s prvými štyrmi epizódami však zďaleka nemali všetci sledujúci. Viacero recenzentov naznačilo, že nová séria je v porovnaní s predchodcom omnoho slabšia a zďaleka nedosahuje jeho úroveň. V kritických komentároch sa spomína napríklad mnoho názvov, slov a udalostí, ktoré bolo ťažké sledovať a zapamätať si. Veľkú kritiku 2. séria Loki dostala séria od webu IGN, ktorému sa podľa reakcie prvé epizódy vôbec nepáčili.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -