Trailer na horor Talk To Me od štúdia A24 nám otvára brány do pekla na nebezpečných seansách

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na horor Talk To Me

Štúdio A24 prináša trailer na ich horor Talk To Me. Ten bude obsahovať množstvo démonických prvkov, pretože mysteriózna zabalzamovaná ruka v ňom dokáže otvoriť portál do sveta mŕtvych. Tí by chceli v tom našom však zostať. Prichádzajúci film je debutom austrálskych bratov, dvojčiat – Dannyho a Michaela Philippou (RackaRacka).

V centre príbehu stojí Sophie Wilde ako Mia. Spolu s ostatnými tínedžermi sa zúčastňujú nebezpečných seáns, pri ktorých dokážu rozprávať s mŕtvymi. Majú však na to len 90 sekúnd, potom začnú duše prenikať do nášho sveta. Ako môžeme v ukážke vidieť, tentoraz sa to poriadne zvrtne a hlavná hrdinka vidí nielen temné bytosti, ale sa aj sama stáva posadnutou.

Tínedžerské seansy s balzamovanou rukou

Zároveň sa dozvedáme, že sa ešte len vyrovnáva so stratou matky. Práve v takejto komunikácii nachádza spôsob, ako ju znovu spoznať. Tak dostávame aj motív rozpoltenosti, pri ktorom Mia nevie, či nechce zostať vo svete, ktorý jej predostrela ruka a zároveň tematiku osobnej strany a silných emócií.

To nie je pri štúdiu A24 žiadnou novinkou. Desivosť a traumatické zážitky či prechádzanie si smútkom zahrnuli už predtým vo svojich filmoch Prekliate dedičstvo, Slnovrat či Svätá Maud. Hlavný rozdiel pri tomto kúsku je však to, že sa zameriava na ľudí z Generácie Z a tak bude vedieť zarezonovať aj u tohto publika.

talk to me
Zdroj: geektyrant.com

90 sekúnd, inak medzi nami zostanú

Ďalšími potenciálnymi hereckými tvárami, ktoré sa v ňom objavia, budú Joe Bird, Alexandra Jensen, Otis Dhanji, Marcus Johnson a Mirando Otto. Snímka už mala svoju premiéru na filmovom festivale SXSW, kde zozbierala chvály kritikov a bola určená za originálny kúsok do ťažko inovatívnej ducharskej tematiky.

Vyzdvihovaná bola aj jeho hudobná stránka, kde motívy dokážu vyvolať pocity úzkosti až nevoľnosti. Podobnú tému môžeme počuť aj v samotnej ukážke, kde dynamické tóny len zvyšujú napätie. Navyše stačia len tri krátke slová „Hovor so mnou“, na to, aby sa dokázalo rozpútať peklo. Tým ašpirujú na jeden z najdesivejších hororov roka. O tom sa však budeme môcť presvedčiť od premiéry, ktorá je 28. júla.

Vyvolal trailer na Talk To Me nepríjemné pocity aj vo vás? Nalákal na vás na originálny duchársky horor, kde tínedžeri dokážu komunikovať s mŕtvymi pomocou tajomnej ruky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -