Prekoná aj Hru o tróny? Herecká hviezda z Westerosu sa stane kráľom v epickom dobyvateľskom seriáli

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Historický seriál s grandióznymi bitkami

Nikolaj Coster-Waldau, ktorého môžeme poznať z Hry o tróny, sa vráti na televízne obrazovky v historickej dráme. Portál Deadline priniesol informáciu, že sa po boku hereckého kolegu Jamesa Nortona chystajú na seriál King and Conqueror, teda Kráľ a dobyvateľ. Bude vznikať pod americkou televíziou CBS, pričom sa ho ujali skúsení tvorcovia.

Príbeh nám predstaví Anglicko v 11. storočí. Ponoríme sa do obdobia, ktoré formovalo nielen budúcnosť krajiny, ale aj celého kontinentu. Stretávajú sa tu dvaja veľkí muži – Harold z Wessexu (Norton) a William z Normandie, neskôr známy ako Dobyvateľ (Coster-Waldau).

Ich finálny stret v bitke pri Hastingse v roku 1066 už možno znalci histórie poznajú, dej sa však bude odohrávať aj desiatky rokov predtým. Seriál teda sľubuje niečo nové pre fanúšikov epických historických bitiek aj pre nadšencov „naťahovačiek o moc podobných Hre o tróny.

Dve dynastie, dve krajiny, no iba jeden trón

V seriáli King and Conqueror budeme sledovať boj o moc medzi dvomi dynastiami, ktorý sa odohráva nielen na pevnine, ale aj narozbúrenom mori. Ani jeden z týchto mužov nemal vládnuť Británii, okolnosti a osobná obsesia ich však priviedli do vojny, ktorá zadefinovala budúcnosť koruny.

Vedúcim tvorcom seriálu sa stal islandský filmár a herec Baltasar Kormákur, ktorého môžeme poznať pre filmy 2 Guns, Kým prišla búrka alebo Beštia. Sám bude režisérom úvodnej epizódy. Scenár ku všetkým epizódam píše Michael Robert Johnson, autor, ktorý stojí za filmom Sherlock Holmes (2009; Robert Downey Jr.) alebo Pompejami z roku 2014.

baltasar kormakur historicky serial
Zdroj: Rotten Tomatoes

Eposy z minulosti obaja herci zvládajú

Nikolaja Costera-Waldaua, z ktorého bude William Dobyvateľ, môžeme najlepšie poznať ako Jaimeho Lannistera z fantasy seriálu od HBO podľa knižnej predlohy Georgea R. R. Martina s názvom Hra o tróny (Game of Thrones). Predtým sa herec objavoval v seriálovej kriminálnej dráme New Amsterdam (2008). V poslednej dobe sa herec skôr venoval filmovej tvorbe, vidieť sme ho mohli napríklad v akčnom trileri God is a Bullet.

James Norton môže byť divákom najviac známy z detektívky Happy Valley, ktorá skončila tento rok. Tiež má skúsenosti s projektami s historickým pozadím, či už z Viktoriánok (z ktorého sa však vykľulo zaujímavé sci-fi) alebo adaptácie Vojny a mieru z dielne BBC. Bude teda zaujímavé sledovať týchto dvoch umelcov vo víre veľkých historických udalostí, navyše zaplnenom intrigami.

Ako sa vám pozdáva seriál King and Conqueror? Čo hovoríte na hercov v obsadení hlavných postáv Harolda a Williama? Nenecháte si ujsť ani tento historický kúsok? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: deadline.com; collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -