Loki nie je ani muž, ani žena. Marvel v novom videu potvrdil, že je gender-fluid

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Loki je gender-fluid

Nový Marvel seriál dnes premiéruje na Disney+. Seriál Loki je už tretím tohtoročným seriálom a zatiaľ je asi najviac očakávaným. Samozrejme, jeho vydaniu predchádzalo vydávanie promo materiálov a videí, pričom jedno z videí nám odhalilo novú informáciu. Potvrdilo totiž, že rovnako ako v mýtoch nórskej mytológie, aj v MCU je Loki gender-fluid.

Otázka je, čo to znamená. V nórskej mytológii šlo o to, že Lokiho nebolo možné definovať jedným pohlavím, pretože sa dokázal meniť ľubovoľne z mužského na ženské a naopak. V MCU sme ho zatiaľ videli meniť podoby, no vždy na seba zatiaľ zobral len podobu mužskej postavy. Na videu nižšie v papieroch môžete vidieť, že pri kolónke pohlavie je napísane fluid, teda premenlivé.

Toto promo video podporuje teóriu o tom, že v seriáli uvidíme Lady Loki, teda ženskú verziu Lokiho, ktorú je možné poznať z komiksov. V seriáli by si ju mala podľa teórie zahrať herečka Sophia Di Martino. Tá v seriáli bude, no nemá ešte oficiálne potvrdenú rolu a niektorí ju na natáčaní odfotili v oblečení, ktoré vyzeralo ako oblečenie postavy Lady Loki. Zatiaľ ale nič nie je potvrdené.

Teóriu podporuje ale aj vyjadrenie šéfa štúdia Marvel Kevina Feigeho, ktorý chce mať MCU viac diverzné v oblasti obsadzovania LGBTQ+ postáv. Samozrejme, či uvidíme Lady Loki alebo Lokiho meniť pohlavie v novom seriáli, si potvrdíme až po pozretí celého seriálu, no ide určite o zaujímavú teóriu. Ak už nič iné, vďaka tomuto detailu sa aspoň Loki viac podobá na svoju mytologickú predlohu.

loki plagát
Zdroje: ign.com

Seriál Loki

Seriál sa zameria na Lokiho, ktorý vo filme Avengers: Endgame v minulosti ukradol Tesseract a zmenil tak pôvodnú časovú líniu. Zobratím jedného z Kameňov nekonečna sa však narušilo multiverzum a pre toto narušenie bol Loki zajatý organizáciou TVA, ktorá sa nachádza mimo priestor a čas. Tí ho pôvodne chceli ako alternatívnu nebezpečnú verziu zničiť, no nakoniec s nim uzavreli dohodu.

Loki im so svojimi magickými schopnosťami pomôže napraviť škody, ktoré napáchal. V seriáli sa môžeme tešiť na nové duo v podaní Toma Hiddlestona (Loki) a Owena Wilsona (agent Mobius). Uvidíme aj ďalších hercov ako Gugu Mbatha-Raw, Wunmi Mosaku a Richard E. Grant. Prvá epizóda seriálu Loki má premiéru už dnes, a to presne 9. júna 2021.

Tešíte sa na seriál Loki? Čo hovoríte na Lokiho menivé pohlavie? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -