Vieme, ako bude Doctor Strange cestovať cez multiverzum. Art z filmu prezradil zaujímavé novinky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vieme, ako bude Doctor Strange cestovať cez multiverzum

Herci a štáb dostali nový, oficiálny art z pripravovaného pokračovania Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Bol to aj veľký darček od tvorcov pre fanúšikov, keď nám ho zverejnili na internete. Dozvedáme sa vďaka nemu viacero vecí, z ktorých nám trochu padá sánka. Najväčším ale je, že vieme, ako budú Doctor Strange a jeho tím cestovať multiverzom.

Marvel nás pomaly navnaďoval na to, že v rámci MCU sa ukáže viac vesmírov. Zatiaľ sme dostávali iba jemné náznaky, ale vďaka udalostiam z finále veľmi úspešného seriálu WandaVision sme mohli vidieť, že to myslia vážne. A aj keď by sme mohli vidieť otváranie realít už skôr, v tomto filme sa musia magické sily spojiť, aby zachránili multiverzá.

doctor strange wandavision
Zdroj: wallpapercave.com

Nová postava zmení mnohé

Na konci zmieneného seriálu prišlo ku konečnej transformácii Wandy Maximoff na Scarlet Witch. Tá sa pridá k Sorcerer Supreme a jeho kolegovi Wongovi. Objaviť sa má aj Mordo, zatiaľ však nevieme, na ktorú stranu sa postaví. Ale najväčším prídavkom je debut novej postavy, Americy Chavez.

V komiksoch má širokú škálu schopností. Patrí medzi ne lietanie, super sila, nezraniteľnosť a rozsiahla intuícia na vesmírnej úrovni. A jedna je teraz veľmi dôležitá – vie otvárať portály medzi jednotlivými vesmírmi. A to portály v tvare hviezdy. Presne také, aké sú zobrazené na plagáte k filmu.

Portály v tvare hviezdy

America Chavez je teda len logickým príspevkom k filmu. Znamená to, že to bude práve ona, kto umožní postavám vo filme Doctor Strange 2 cestovať cez multiverzum. Otázne je, či bude hlavným spúšťačom týchto síl, alebo do hlavného univerza v rámci MCU iba náhodou zablúdi. Ale to by sme samozrejme mali nechať na tvorcoch.

Réžiu si zobral na starosť Sam Raimi a je nám viac ako jasné, že sa s filmom poriadne vyhrá. To potvrdzuje v nedávnom rozhovore aj autor scenáru, Michael Waldron. Ten musel prepisovať scenár po odídenom Scottovi Derricksonovi a hovorí, že spolu s Raimim počas pandémie v podstate pretvárali film od základu.

doctor strange
Zdroj: Marvel

Pokračovanie je veľmi „podľa Raimiho“

V nedávnom rozhovore pre Vanity Fair, ktorý sa odohral k chystanému seriálu Loki na Disney+, ktorého je tiež autorom, sa rozhovoril aj o tomto filme. Hovorí, že nebude pripomínať nič, čo sme doteraz v MCU videli a film je veľmi „podľa Raimiho“. To by sa mohlo dať predpokladať, keď režisér začínal v 80. rokoch na pôvodných hororoch Evil Dead (Lesný duch). A to je správny človek na to, aby priniesol prvý horor do filmového sveta Marvelu

Zároveň hovorí, že sa inšpirovali celou ďalšou radou filmov. Svoj podiel na tom má aj vizuálna stránka, pretože sa o kameru postaral John Mathieson, ktorý predtým pracoval napríklad na Loganovi. No a Waldron napríklad vidí v Stephenovi Strangeovi aj ikonickú postavu Harrisona Forda. Pre neho je Strange „Indiana Jones v plášti„.

sam reimi doctor strange
Zdroj: geekchicelite.com

Art prezradil aj viac vecí

Ak nás takto navnaďuje na vizuály a vyzdvihuje film, určite sa máme na čo tešiť. Poďme sa preto pozrieť ešte na to, čo ďalšie nám art ukázal. Všetci majú nové kostýmy – mágovia a hlavne Strange viac verné komiksom. Wanda dostala k tomu svojmu rukávy. A keď sme pri tom, čo má na sebe Doctor, tak vidíme, že stále nosí Agamottovo oko!

Už vďaka takýmto malým prídavkom naše nadšenie stúpa. A to aj vďaka tomu, že uvidíme týchto skvelých hercov pokope. Ako Strange sa vracia Benedict Cumberbatch, Wonga stvárni opäť Benedict Wong. Ďalším mágom, ktorý s nimi spolupracoval, bude Mordo v podaní Chiwetela Ejiofora. Chýbať nebude ani Stephenova láska, Dr. Christine Palmer, ktorú hrá Rachel McAdams.

America Chavez Xochitl Gomez
Zdroj: pinknews.co.uk

Nadšenie stupňujú aj zúčastnení herci

Zároveň je skvelé, že uvidíme aj Scarlet Witch v podaní Elizabeth Olsen. A ako sme spomínali, prvý raz sa tu objaví aj nová postava – America Chavez. Ju si zahrá mladučká herečka Xochitl Gomez. Poriadny prírastok do Štvrtej fázy filmového vesmíru Marvelu by sme mali vidieť 25. marca 2022. Nadväzovať bude na deje seriálov WandaVision aj Loki, aj na film Spider-Man: No Way Home.

Ako sa vám páči spôsob, akým sa bude vo filme Doctor Strange 2 cestovať cez multiverzum? Tešíte sa na toto spojenie postáv aj na predstavenie novej? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -