Demon’s Souls Remake dostáva gameplay ukážku, ktorá obsahuje nezostrihanú hrateľnosť

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Prvá Souls hra v novom háve

Remake Demon’s Souls nenechával chladným snáď žiadneho fanúšika modernej tvorby štúdia From Software a to i napriek tomu, že sme až doposiaľ nevideli jeho hrateľnosť. Nedávna PlayStation akcia však prišla s nezostrihanou ukážkou, ktorá umožnila tejto náročnej záležitosti vyniknúť priamo v akcii.

O Dark Souls ste pravdepodobne počuli. Sekiro: Shadows Die Twice vyšlo len minulý rok a preto ho mnohí máte v čerstvej pamäti. Bloodborne je zasa jedným z najlepších exkluzívnych hitov, no a pýšia sa ním terajšie konzoly od spoločnosti Sony. Čo ale Demon’s Souls?

Verte či nie, práve tento titul spustil samostatný subžáner takzvaných Souls hier. Bez tohto riskantného projektu, ktorý vznikol pod režijnou taktovkou dnes už ikonického Hidetaku Miyazakiho, by sa nezrodili ďalšie známe série. Náročné hardcore počiny by sa takisto netešili tak veľkej popularite. S Demon’s Souls to totiž všetko začalo.

Demon’s Souls Remake modernizuje vizuál, no zachováva hrateľnosť

Ukážka jasne dokazuje, že ide o plnohodnotný remake, ktoré sa mimochodom stávajú čoraz populárnejšími (stačí sa pozrieť na projekty ako Resident Evil 2, Final Fantasy VII alebo prichádzajúcu Mafiu). Vizuálne ide o nadštandard, ktorý si zo staručkého originálu síce berie tematiku, prostredia a gameplay jadro, avšak pridáva aktuálnu grafiku, v ktorej spomínané náležitosti ešte väčšmi vyniknú.

Momentálne sa zdá, že bojovanie a preskúmavanie lokácií bude o niečo pomalšie a menej plynulé ako v neskorších hrách od spomínaných autorov. Tvorcovia teda zostávajú verní originálu, čo znamená, že pôjde o ťažkopádnejšiu záležitosť. Atmosfére a prežitku z bojov dopomáha i kvalitné ozvučenie, ktoré nepochybne najviac vynikne na slúchadlách ku konzolám PlayStation 5.

Demon's Souls Remake hrateľnosť
Zdroj: pcgamesn.com

O kvality inovovaného Demon’s Souls sa pravdepodobne nemusíme báť, nakoľko na remake projekte pracujú zruční autori z Bluepoint Games. Tí majú na svojom konte PlayStation 4 verziu trilógie Uncharted, či výborne prijatú prerábku Shadow of Colossus.

Záverom môžeme dodať, že remake zostáva exkluzivitou spoločnosti Sony. Hoci text v oficiálnom videu na kanáli PlayStation hovoril, že staronová hardcore hra sa dostaví i na osobné počítače, zástupcovia japonskej spoločnosti takéto tvrdenia striktne zamietli. Údajne šlo iba o chybu ľudského faktora a na počítače sa (aspoň zatiaľ) prvá souls hra svojho druhu nepozrie.

Ani vy sa už neviete dočkať remaku tejto legendárnej, avšak zapadnutej klasiky? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -