Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku

Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki Takei, no neskôr vznikol aj rovnomenný anime seriál. Pôvodná manga má celkovo 32 zväzkov, zatiaľ čo anime bolo vysielané medzi rokmi 2001 a 2002. Dočkalo sa 64 epizód a 3 špeciálov.

Všetky epizódy boli samozrejme preložené do češtiny vrátane ikonického openingu. Seriál teda pozná takmer každý, kto vyrastal na televíznych staniciach Fox Kids alebo Jetix. Na Slovensku je známy aj ako Šaman King, alebo z českého prekladu Král šamanů. Je to priam neuveriteľné, no takmer po 20 rokoch od pôvodného odvysielania sa anime vráti už v apríli roku 2021.

Dočkali sme sa totiž prvej ukážky, ktorá odhaľuje nový vizuálny štýl, akým sa seriál poberie. Príbeh ostane takmer rovnaký, keďže nový Kráľ šamanov adaptuje všetkých 35 zväzkov novej kompletnej edície mangy Shaman King: Complete Edition, ktorá začala vychádzať v júni tohto roku. Ako sme spomenuli vyššie, premiérovať bude v apríli budúceho roku na stanici TV Tokyo.

S prvým teaserom prišli aj informácie o obsadení a tvorcoch novej verzie. Hlavného protagonistu série Yoha Asakura stvárni Yōko Hikasa. Do úloh Amidamaru, Anny Kyōyama a Hao Asakura sa vrátia Katsuyuki Konishi, Megumi Hayashibara a Minami Takayama z pôvodného anime z roku 2001. Joji Furuta (The Seven Deadly Sins) má na starosti réžiu, Shoji Yonemura (Pokémon) scenár, Satohiko Sano (Heybot!) nový dizajn postáv a Yuki Hayashi (My Hero Academia) hudbu.

Tento reboot môžeme prirovnať napríklad k anime Fullmetal Alchemist Brotherhood, ktoré je taktiež novšou verziou predchádzajúceho anime a mangy.

Kráľ šamanov
Zdroj: animenewsnetwork.com

O čom je anime Kráľ šamanov?

Dej sa točí okolo mladého šamana menom Yoh Asakura, ktorý prichádza do Tokia, aby sa zúčastnil na veľkom Boji šamanov, ktorý sa koná len raz za 500 rokov. V tomto boji sa víťaz stane kráľom šamanov a bude vládnuť kráľovi duchov a bude mať moc zničiť svet alebo ho naopak spraviť lepším.

Na ceste sa k nemu pridá veľa priateľov, ako napríklad Morty (jap. Manta), Trey (jap. Horohoro), Len (jap. Ren), RioFaust alebo Lyserg. Konečným cieľom ich výpravy je, okrem víťazstva v súboji šamanov, aj poraziť legendárneho Zeka Asakuru (jap. Hao Asakura), ktorého snaha je zničiť obyčajný život a ponechať na žive len pár šamanov.

Bohužiaľ, pokiaľ si chcete ešte pred jeho vydaním zopakovať celé pôvodné anime, aktuálne neexistuje žiadna legálna cesta. Ale je jasné, že sa budúcoročná novinka objaví na nejakej veľkej anime streamovacej službe, ako napríklad Crunchyroll.

Tak čo, tešíte sa na návrat Yoha a Amidamaru? O všetkých novinkách vás budeme čo najskôr informovať!

Zdroj: animenewsnetwork.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -