Nový trailer na seriálového Pána prsteňov ukazuje, ako Galadriel berie osud Stredozeme do svojich rúk

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na The Rings of Power

Amazon Prime Video zverejnilo nový trailer na seriál The Rings of Power. Ako vieme, ide o očakávaný prequel k filmovému Pánovi prsteňov, ktorý sa bude odohrávať stovky rokov pred jeho udalosťami. Nová ukážka nám poskytuje takmer tri minúty nového obsahu, aby nás správne naladila na dvojepizódovú premiéru. Tá bude na streamovacej službe 2. septembra.

Sústredenie je však najviac na Galadriel. Túto postavu už veľmi dobre poznáme z trilógie Petera Jacksona, kde je akýmsi duchovným mentorom Spoločenstva. Tu ju však uvidíme v jej mladších rokoch a hrá ju herečka Morfydd Clark. Kým bola vodkyňou medzi elfmi, musela podstúpiť svoju cestu bojovníčky.

Cesta Galadriel aj ukázaný Elendil

Na začiatku totiž vidíme, ako jej v boji proti rozrastajúcemu sa zlu zomiera brat. Kričiaci na bojovom poli, zaliaty svetlom, jeho sestra nad ním vyroní iba jedinú slzu. „Jeho cesta je teraz mojou“, hovorí a je si dobre vedomá, že osud Stredozeme teraz bude v jej rukách.

Dostávame aj pohľad na postavu menom Elendil, ktorého hrá Llyod Owen. V knihách je plavcom z kedysi veľkolepého, neskôr padlého mesta Númenór. Práve on zohral kľúčovú rolu v aliancii medzi ľuďmi a elfmi. Tá sa stala životne dôležitou pre budúcnosť oboch rás.

rings of power vojna
Zdroj: newprocessformhome.com

Rozsiahle boje proti rozrastajúcemu sa zlu

Vraciame sa k už aj predtým videným postavám, či už z radov trpaslíkov, elfov alebo hobitov. Ďalšie zábery dostávame aj na služobníka Morgotha, teda Saurona, ktorý tu pôsobí ešte zlovestnejšie ako predtým. Oko nejedného diváka potešia aj nádherné scenérie, ktoré si budeme môcť vychutnávať naplno. A netreba zabúdať ani na rozsiahle boje, ktoré vedia pokojne konkurovať aj výprave pôvodnej trilógie a Hobita.

Takto nás ešte viac navnaďujú na svet prebratý z viacerých diel J.R.R. Tolkiena. Nevieme sa už dočkať premiéry, ktorá bude v dvoch epizódach začiatkom septembra. Vybrané kiná sľubujú aj uvedenie na plátnach, pretože má ísť o veľkolepý kinematografický zážitok. Potom si pozrieme ďalšiu epizódu vždy v nedeľu.

Ako sa vám páči nový trailer na The Lord of the Rings: The Rings of Power? Vychutnávate si cestu a boj Galadriel? Čo hovoríte na ostatné ukázané postavy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -