The Good Doctor dostane spin-off z právneho prostredia, hlavná predstaviteľka tiež trpí poruchou osobnosti

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The Good Lawyer

Stanica ABC prinesie spin-off k obľúbenému seriálu The Good Doctor. Jeho názov bude The Good Lawyer a už ten hovorí, že nás zavedie do právnického prostredia. Hlavná postava bude ženská a tiež bude trpieť poruchou osobnosti. Pre nový projekt sa vracajú producenti pôvodnej série, David Shore a Liz Friedman.

Dráma z lekárskeho prostredia začala na danej stanici v roku 2017. Freddie Highmore tu hrá chirurga menom Shaun Murphy. Ide o jedinca so savantovým syndrómom, teda formu autizmu, pri ktorej má daná osoba jedinečný talent na určitú činnosť. Ten bude dokazovať všetkým pracovníkom renomovanej nemocnice St. Bonaventure Hospital.

The Good Doctor
Zdroj: screenrant.com

Mladá právnička zastupujúca doktorov

Tam totiž odišiel pracovať pod vedením Dr. Aarona Glassmana (Richard Shiff). Ostatní kolegovia sú však voči nemu skeptickí. Seriál tak perfektne ukazuje, ako musí človek fungovať s na prvý pohľad nevidenou poruchou. Vykresľuje, ako dokáže takýto fakt ovplyvniť nielen profesionálny, ale aj osobný život.

Počas októbra má byť fanúšikom doručená šiesta séria. V nej má debutovať nová postava, mladá právnička menom Joni. Advokátska firma, v ktorej pracuje, bude zastupovať doktorov Glassmana a Murphyho. Následne má táto postava dostať vlastný seriál. Bude ju zobrazovať vo vlastnom boji na svojom pracovisku, pretože trpí poruchou známou ako OCD alebo obsedanto-kompulzívna porucha.

The Good Doctor 5
Zdroj: alexusrenee.com

Tiež bojuje s poruchou osobnosti

Pri nich má jedinec obsesie, teda myšlienky navodzujúce nepohodu či až úzkosti. Druhou sú kompulzie, teda nutkanie vykonávať isté drobné činnosti znova a znova. Skvelým príkladom je iná známa seriálová postava – detektív Monk. Hlavná právnická postava bude musieť čeliť šikane zo strany kolegov za svoje správanie a vlnám zosmiešňovania. To vrátane jej cynickej šéfky, Janet.

Tu máme značnú odlišnosť voči Good Doctorovi. Ďalšou je aj to, že ide o originálny koncept, pretože spomínaný seriál vychádzal z kórejskej predlohy. Tá žiadny spin-off nemala. Samostatný seriál bude opäť produkovať spoločnosť Sony, ich riaditeľ pre televízny obsah, Jeff Frost, sa už vyjadril, ako je nadšený z tejto myšlienky.

A čo vy? Páči sa vám koncept seriálu The Good Lawyer? Pozriete si aj tento spin-off k dráme The Good Doctor? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -