Outlander dostáva prequel s názvom Blood of My Blood. Na čo sa zameria?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Outlander dostáva prequel

Historická romanca založená na knižnej predlohe od Diany Gabaldon sa stále teší veľkej obľube. Tak okrem ďalšej série dostáva Outlander aj prequel s názvom Blood of My Blood (teda Krv mojej krvi). Mierne alternuje názov knižnej predlohy, ktorá znela Written in My Own’s Blood Heart (teda Napísané krvou môjho vlastného srdca).

Knižná predloha aj adaptácia od stanice Starz hovorí o zdravotnej sestre Claire Fraser. V seriáli si ju zahrala írska herečka Caitríona Balfe. Narodila sa v roku 1918, počas ošetrovania ranených v 2. svetovej vojne sa zrazu ocitne v roku 1743 v Škótsku. Tu sa zoznámi s vojakom a majiteľom pôdy menom Jamie Fraser (Sam Heughan).

outlander
Zdroj: thewrap.com

Pôvodný príbeh pripravuje rovnaký tvorca

Hlavný seriál už dostane svoju siedmu sériu. Stará sa o ňu Matthew B. Roberts, vedúci seriálu aj výkonný producent. Takúto úlohu dostane aj pri príbehu, ktorý sa bude vracať do minulosti. Skalným fanúšikom už je jasné podľa názvu, na čo sa zameria.

Bude príbehom Jamieho rodičov. Uvidíme, ako sa Ellen MacKenzie a Brian Fraser zoznámili. Zrejme nám povedania aj náročný vzťah s jej bratom Columom, ktorý so zväzkom nesúhlasil. Miesto v príbehu by mali mať aj jej ostatní dvaja synovia, William a Robert. Jeden zomrel na kiahne vo veku 11 rokov a jeden krátko po pôrode.

Zdroj: parade.com

Vrátenie do minulosti diváci potrebujú

Séria obe postavy iba spomínala, neukázali sa tam, nakoľko sú už obaja po smrti. Preto je skvelé priniesť divákov aj do obdobia, kedy celý príbeh v podstate začal. To presne vyjadrila aj Kathryn Busby, riaditeľka originálnych programov na stanici Starz. Povedala:

„Outlander je ohromujúcim seriálom, ktorý sériu od série získaval srdcia fanúšikov po celom svete. Sme nadšení, že môžeme znovu odokrývať vrstvy tohto vzrušujúceho sveta a priniesť im pôvod, to, kde to celé začalo. Scenáristi aj producenti aj konzultanti pokračujú v prinášaní svojej excelentnej vízie a kreativity pre nové spracovanie. Nevieme sa dočkať, čo sa stane ďalšie.“

Neviete sa dočkať ani vy, ako bude vyzerať prequel pre seriál Outlander? Máte radi tento príbeh a chystáte sa ho sledovať aj v siedmej sérii? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -