Sony predstavilo nový profesionálny ovládač na PlayStation 5

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sony predstavuje DualSense Edge

Neočakávalo sa, že by Sony malo na udalosti Gamescom veľké oznámenie. Dôvodom je, že na budúci mesiac chystajú svoju vlastnú akciu. Preto bolo ešte väčším prekvapením, keď na otváracej noci s názvom Opening Night Live vystúpil moderátor Geoff Keigley a predstavil veľkú PlayStation novinku. Je ňou nový pro ovládač DualSense Edge.

Ako odpoveď na ovládač Xbox Elite predstavili nový high-end kúsok aj pre PlayStation 5. Nezverejnili ešte dátum vydania ani cenovku (ale pre porovnanie, ten od konkurencie stojí závratných 180 dolárov). Avšak poskytli dostatok informácií o tom, čo hráči vďaka nemu dostanú.

dualsense edge
Zdroj: game-news24.com

Kompletné remapovanie tlačidiel

Budú mať možnosť si kompletne prispôsobiť tlačidlá, premapovať ich alebo aj úplne deaktivovať. Tiež bude možné upravovať senzitivitu páčok a mieru, kedy prestanú mať tlačidlá odozvu. Pri páčkach bude možnosť aj zvyšovať alebo znižovať ich úroveň. Takto budú mať hráči naozaj istotu, že budú ich ovládače fungovať presne tak, ako si predstavujú.

Veľkou výhodou bude možnosť uložiť si niekoľko samostatných nastavení. Medzi viacerými profilmi ovládača sa bude dať následne prepínať pomocou Fn tlačidiel, ktoré sa budú nachádzať na spodnej strane pod palcami. Vymieňanie teda bude okamžité a pri každej hre či činnosti dostaneme to správne nastavenie a odozvu ovládača.

dualsense edge
Zdroj: techeblog.com

Nový povrch na tlačidlách

Čo sa týka hardvéru, tak „čiapky“ na joystickoch a tlačidlá budú vymeniteľné. Tiež sa teda netreba báť ich opotrebovania. Na analógových tlačidlách však môžeme očakávať ešte nový povrch. Samozrejme zostávajú zachované aj všetky predošlé výhody PS5 DualSense ovládača. Adaptívne spúšťače či haptická odozva teda stále zostávajú súčasťami.

Nakoľko nezverejnili dátum vydania, zostáva nám iba hádať, kedy bude pre hráčov k dispozícii. Otázne je, či to bude ešte tento rok. Na ten budúci totiž spoločnosť chystá viacero nových technológií. Príkladom môže byť headseat PlayStation VR 2, ktorý avizujú na začiatok roka 2023. Mohli by ich teda vydať v relatívne podobnom čase. Druhou možnosťou však je, že pre lepší herný zážitok ho poskytnú ešte tento rok pred sviatkami.

Ako sa vám pozdáva nový ovládať DualSense Edge na PlayStation 5? Siahnete po ňom? Ktorú hru by ste si s ním zahrali ako prvú? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gamerant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -