Pokračovanie úspešnej hry o Kratovi vyjde už čoskoro. Štúdio odhalilo dátum vydania hry God of War Ragnarök

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Dátum vydania hry God of War Ragnarök

Sú to už štyri roky od vydania úspešnej a fanúšikmi obľúbenej hry God of War. Tá sa zameriava hlavne na hrdinu Kratosa, gréckeho boha vojny a syna boha Dia, ktorý cestuje po Škandinávii a iných svetoch nórskej mytológie, kde prechádza rôznymi úlohami. Po úspechu prvej hry sa očakávalo aj pokračovanie, ktorého sa nakoniec aj dočkáme. Pokračovanie s názvom God of War Ragnarök dostalo jesenný dátum vydania.

Hra sa aj niekoľkokrát presunula, no nakoniec bolo oznámene, že na konzoly PlayStation 4 a PlayStation 5 príde už 9. novembra 2022. Skvelou správou je aj to, že predpredaj a predobjednávky sa začnú už o týždeň, 15. júla 2022. Takže fanúšikovia, ktorí si to chcú kúpiť čím skôr, majú naozaj šancu urobiť tak naozaj veľmi skoro. Spolu s oznámením bolo vydané aj krátke video, ktoré si viete pozrieť nižšie a ktoré nás ešte viac navnaďuje na hru.

O čom bude príbeh Ragnaröku?

Hra nás vezme opäť do sveta na severe, kde žije Kratos spolu so svojim synom Atreom. Odohrávať sa bude ale tri roky po udalostiach prvej hry. Fimbulwinter, zima, ktorá trvala tri „letá“, sa pomaly chýli ku koncu, a otec so synom sa vydávajú na cestu, ktorej cieľom je zastaviť koniec sveta, ktorý je v dnešnej dobe nie len obyvateľom severských krajín známy pod názvom Ragnarök. To ale nebude ich jediná úloha.

Zatiaľ čo sa Kratos bude zameriavať na záchranu sveta, jeho tínedžerský syn má ešte jednu prácu. Atreus sa vydá na vlastnú cestu sebapoznania, kde zúfalo hľadá odpovede na to, kým v skutočnosti je. A to, kým je, má niečo spoločné s bohom ľsti Lokim. Na svojej ceste táto dvojica stretne aj rôznych bohov. Postaviť sa budú musieť bohu hromu Thorovi či Freyi, ktorej zabili syna Baldura. Na druhú stranu, ako spojenca si nájdu boha vojny Tyra.

25 nových PS5 hier
Zdroj: gamerpoint.com.br

God of War sa čoskoro dočká aj seriálovej adaptácie

Ako mnoho iných herných titulov, aj séria God of War dostane vlastný hraný seriál. Za úlohu si to dal Amazon, ktorý na to už aj zamestnal ľudí. Hranú adaptáciu na malé obrazovky by mali priniesť Mark Fergus Hawk Otsby, ktorí prinášajú revolučné sci-fi The Expanse. Do tretice k tímu pridali Rafe Judkinsa, ktorý je vedúcou osobnosťou pri seriáli Koleso času. Čo sa týka toho, na akú časť Kratovho života sa seriál zameria, tak to ešte nevieme.

Dátum vydania hry je odhalený! Kto sa už nevie dočkať a hru kúpi hneď, ako vyjde?

Zdroj: blog.playstation.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -