Nevedia sa z toho spamätať. Herná senzácia pokračuje v búraní rekordov, bojuje ale s problémami

Nenechajte si ujsť

Helldivers 2 vyvolali ošiaľ. Vývojári naň nie sú pripravení

Pred spustením Helldivers 2 vývojári rátali s predajmi desiatok tisíc kusov, nakoniec hra predala milión kusov za prvý týždeň a naďalej trhá rekordy záujmu. Z akčnej kooperačnej strieľačky sa stal novodobý herný fenomén, ktorý vôbec neutícha. Práve naopak. Helldivers 2 na Steame v sobotu v rovnakom čase hralo viac než 400-tisíc hráčov, čím novinka zahanbila aj veľké mená ako Destiny 2, Halo či Starfield. Akčná Novinka však naďalej bojuje s problémami serverov.

Množstvo hráčov tak počas víkendu mohla zaskočiť správa o plnom využití serverov či problémy s vytváraním novej hry. Podobným problémom Helldivers 2 čelí od svojho štartu, vývojári z Arrowhead však hráčov uisťujú, že robia maximum pre zvýšenie kapacity. V poslednom víkendovom príspevku vývojári priznali, že obrovský záujem o hru ich zaskočil a na Steame už prekročil 405-tisíc súčasných hráčov.

Vývojári sľubujú nápravu

Číslo je absolútne šialené, predovšetkým pri porovnaní s prvým dielom z roku 2015. Pôvodný Helldivers najviac hralo približne 6-tisíc hráčov, vývojárom preto problémy so servermi nemožno zazlievať. Tie už by mohli po tomto víkende z veľkej časti vyriešené. Podľa Arrowhead totiž kapacity zvýšili na 450-tisíc súčasných hráčov a kapacitu chcú ešte dodatočne navýšiť, informuje Windows Central.

Tvorcovia ďalej radia hráčom, ktorí zaznamenali problémy s progresom ich postavy, aby sa v takomto prípade odhlásili a opätovne prihlásili. Následne by mala prebehnúť synchronizácia.

Helldivers 2 je veľkým víťazstvom aj pre spoločnosť Sony, ktorej sa začína vyplácať vydávanie svojich titulov aj na PC. Kooperačná akcia sa už týždeň po vydaní stala historicky najhranejšou PlayStation hrou na Steam. Fenomenálnymi číslami hrateľnosti sa kooperačná akcia dostala pred doterajšiu jednotkou, ktorou bol prvý severský diel God of War z roku 2018. Ten po vydaní na PC v rovnakom čase hralo približne 73,5-tisíc hráčov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -