Nedeľný šok: Akčný trhák z Hollywoodu na Markíze rozdrvil v sledovanosti seriálový megahit RTVS

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Obľúbený akčný kinohit Equalizer 2 porazil Čas nádejí

Televízia Markíza aj v uplynulých troch dňoch obsadzovala najvyššie priečky v rebríčkoch sledovanosti. Najvýraznejšie zabodovali večerné spravodajské relácie Televízne noviny a Počasie, atraktívna filmová ponuka, politická diskusná relácia Na telo či šoubizový magazín Smotánka.

V nedeľu 18. februára 2024 sa najsledovanejším nespravodajským programom dňa v hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 13 až 55 rokov stal obľúbený akčný triler Equalizer 2 s hviezdnym Denzelom Washingtonom v hlavnej úlohe. So sledovanosťou 7,3 % a nadpriemerným trhovým podielom 26,8 % si poradil s konkurenčným seriálom Čas nádejí (podiel 20,8 %) na Jednotke RTVS, ako aj s filmom Všetko, všade, naraz (podiel 8,8 %) na TV Joj.

denzel washington equalizer 2
Zdroj: TMDB

Najviac divákov si v nedeľu v cieľovej skupine 13 až 55 rokov pozrelo večerné spravodajské relácie Televízne noviny (podiel 25,3 %) a Počasie (podiel 23,0 %). Súhrn najdôležitejších udalostí dňa z domova i zo sveta na Markíze uprednostnilo 449-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, pričom dosah mali Televízne noviny dokonca až na 784-tisíc divákov. Aktuálne informácie o počasí Markíza sprostredkovala 443-tisíc divákom pri obrazovkách.

Najsledovanejšou politickou diskusiou na trhu bolo aj túto nedeľu Na telo s moderátorom Michalom Kovačičom, ktoré dosiahlo rating 6,4 % a podiel na trhu 30,3 %. Zaujímavú debatu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou o horúcich politických témach sledovalo 424-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Programovo výživný víkend

Z večernej ponuky menších staníc sa najlepšie darilo televízii Dajto s úspešnou českou komédiou Kameňák 4 (podiel 6,4 %). Výrazne zabodoval aj atraktívny podvečerný zápas mesiaca futbalovej Niké ligy medzi mužstvami FC Spartak Trnava a FC DAC 1904 Dunajská Streda (podiel 6,4 %) či mimoriadne zaradený večerný Ceremoniál vyvesenia dresu Jaromíra Jágra (podiel 6,3 %).

Vysoko sa umiestnila aj stanica Markíza KRIMI, na ktorej sa darí českému seriálovému hitu Špecialisti (podiel až 10,2 %).

tv noviny
Zdroj: TV Markíza

V sobotu 17. februára 2024 sa najsledovanejším programom dňa v oboch hlavných cieľových skupinách stali večerné Televízne noviny (podiel 27,7 %). Druhé miesto obsadila nasledujúca relácia Počasie (podiel 23,7 %).

Tretia priečka v sobotnom rebríčku sledovanosti a status divácky najúspešnejšieho nespravodajského programu dňa patril dlhoročne najsledovanejšej šoubizovej relácii Smotánka (podiel 25,6 %) s moderátorkou Erikou Judínyovou. Najhorúcejšie zaujímavosti zo sveta celebrít na Markíze sledovalo 347-tisíc divákov.

Z večernej programovej ponuky si najviac divákov zvolilo slovenskú premiéru veľkolepého dobrodružného eposu Duna (podiel 19,7 %), ktorý si poradil so zábavnými reláciami Záhady tela (podiel 15,0 %), Neskoro večer (podiel 14,5 %) a Hit roka (podiel 10,2 %) na Jednotke RTVS, ako aj s filmami Pánsky klub (podiel 13,0 %) a Vrátnička (podiel 9,7 %) na TV Joj.

Najúspešnejším nespravodajským programom dňa sa v piatok stal večerný kultový dobrodružný film Harry Potter a Dary smrti 1 (podiel 21,0 %).

Zdroj: Markíza

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -