Pokračovanie k hre The Legend of Zelda: Breath of the Wild bolo odložené na rok 2023

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ďalšie The Legend of Zelda až v roku 2023

Fanúšikov Linka a jeho dobrodružstiev zasiahla nepríjemná správa. Pokračovanie hry The Legend of Zelda: Breath of the Wild je odložené na rok 2023. Oznámil to tvorca hry Eiji Aonuma v krátkom videu.

Prvý titul sa dostal k hráčom počas marca 2017 na konzolu Nintendo Switch. Vďaka úspechu u dlhoročných, ale aj nových fanúšikov bolo o dva roky na to oznámené pokračovanie. Ďalšie informácie o ňom sa dostali k hráčom až na E3 počas minulého roka. Vtedy zverejnili prvé video s gameplayom a uvádzal sa v ňom dátum vydania počas roka 2022.

Chcú spraviť zážitok z hry špeciálnym

Teraz sa však dozvedáme, že tento rok hru nedostaneme. Tvorca hry sa všetkým fanúšikom aj verejne ospravedlnil a ubezpečil ich, že ich tím robí všetko preto, aby hru priniesli na jar v roku 2023. Vo videu povedal:

„Rozhodli sme sa, že trochu rozšírime vývoj hry a táto zmena zasiahne aj jej vydanie – na jar 2023. Aby sme spravili zážitok z tejto hry niečím špeciálnym, tak náš tím na nej neúnavne pracuje. Tak prosím, vydržte o chvíľu dlhšie.“

Aj vo vzduchu a nové elementy v hraní

Pravda, že ide o trochu horkosladký moment. Na jednej strane najbliží rok hru neuvidíme, na druhej naozaj môžeme čakať mimoriadny zážitok. Video ďalej ukazuje súčasti hry, ktoré sme dostali v roku 2021 na Electronic Entertameiment Expo.

Aonuma pri nich hovorí, že okrem zeme sa tu vydáme aj na oblohu. Tento prepoklad sme mali už predtým, keď sme videli vzdušné krajiny a lokality, ktoré sa veľmi podobajú na krajinu Skyloft z titulu Skyward Sword. Tvorca nás však stále uisťuje, že pôjde o Hyrule. Zároveň sľubuje nové strety a nové elementy v hraní.

breath of the wild 2 teaser
Zdroj: denofgeek.com

V Hyrule stále bez názvu

Zaujímavosťou je, že stále ešte nepoznáme presný názov. Vo videu je hra označovania ako pokračovanie k Breath of the Wild. Avšak keď vieme, že ďalšia Legend of Zelda hra vyjde v roku 2023, tak je len otázkou zopár týždňov, kým nám začnú zverejňovať ďalšie informácie o novom veľkom Linkovom dobrodružstve.

Je pre vás nepríjemnou správou, že pokračovanie k Breath of the Wild nedostaneme tento rok? Netrpezlivo na neho čakáte alebo radšej vydržíte pre unikátny herný zážitok? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -