E3 2022 bolo zrušené. Neuvidíme ani online verziu tejto udalosti

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

E3 2022 bolo zrušené

Hráči zrejme čakali, že je pred nimi ďalší rok, kedy najväčšiu hernú udalosť roka uvidia online. Avšak spoločnosť Electronic Software Association teraz priniesla inú správu. E3 2022 je zrušené a to celkovo – fyzická aj virtuálna akcia. Na Twitteri to oznámila spoločnosť Razer, ktorá je známym výrobcom hardvéru a technologických vychytávok pre PC hráčov.

Vedúci ich PR oddelenia Will Powers oznámil, že dostal oficiálny mail ohľadom tejto udalosti. Krátko po zverejnení to potvrdila aj samotná asociácia. Ako sa dalo predpokladať, ich dôvodom je ešte stále prebiehajúca pandémia a strach o bezpečnosť a zdravie ľudí.

Dôvodom je stále pandémia

Tak ale majú viac času poriadne naplánovať ročník v roku 2023, na ktorý sa už podľa správy chystajú. V tomto roku sa síce chystali prísť v plnej sile, omikron variant koronavírusu tieto plány však prekazil. V správe uvádzajú:

„E3 sa vráti v roku 2023 s obnovenými prezentáciami a vzrušujúcimi novinkami zo sveta videohier a inovácií v tomto priemysle. Predtým sme oznámili, že E3 2022 sa nebude konať osobne kvôli rizikám, ktoré sprevádzajú COVID-19. Dnes ale oznamujeme, že tu nebude ani digitálna akcia v tomto roku. Všetku energiu venujeme tomu, aby sme vám mohli priniesť plnohodnotný zážitok v lete budúceho roku. 2023 prinesie komunitu, médiá, predvádzateľov a celý priemysel opäť dokopy v úplne novom formáte a interaktívnom zážitku.“

Fanúšikov to až tak neprekvapuje

Electronic Entertameint Expo je udalosť, ktorá sa každoročne organizuje už od roku 1995. Iba s krátkym výpadkom v roku 2007 nikdy nebola za tie roky vynechaná, až v roku 2020, z pochopiteľných dôvodov. V roku 2021 sa viedla online namiesto štandardného expa v Los Angeles Convention Center. Tento rok očividne ale nebude ani v digitálnej podobe.

Nedá sa povedať, že by hráčov po svete až tak prekvapil fakt, že je E3 2022 zrušené. Nakoľko ESA o akcii neposkytovala žiadne bližšie detaily, ktoré už bývajú v takýto dátum dostupné, očakávalo sa to. Navyše, niekoľko spoločností sa rozhodlo už ísť mimo tejto akcie a prezentovať svoje herné novinky iným spôsobom. Dokonca na to niekedy stačí YouTube alebo Twitch.

e3 2022
Zdroj: htxt.ca.za

Priestor na inú udalosť

Niektorým dokonca aj zrušenie akcie vyhovuje. Medzi takéto osoby iste patrí Geoff Keighley, organizátor akcie Summer Game Fest. Novinky o zrušení retweetoval so žmurkajúcim smajlíkom. Jeho dátum sa totiž krížil s dátumom E3. Následne na sociálnych sieťach zverejnil, že SGF sa počas júna bude konať v plnej sile.

Takže tu máme tento event na zaplnenie chýbajúcich noviniek. Navyše, ako sa spomínalo, niektoré spoločnosti robia veci vlastnou cestou. Počas tohto roka nás čaká aj Sony’s State of Play, Nintendo’s Directs či EA Play Live a čoraz viac výrobcov aj od tretích strán prejavuje záujem o podobné prezentovanie. Takže tento rok aj bez E3 určite nebudeme ukrátení o nič nové z herného sveta.

Sklamalo vás, že E3 je aj v roku 2022 zrušené? Alebo je to pre vás v poriadku a herné novinky sa dozvedáte aj tak iným spôsobom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com, pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -