Nová Star Wars hra je na obzore. Pripravuje ju tvorkyňa Uncharted

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nová Star Wars hra na obzore

Skydance New Media a Lucasfilm Games spájajú sily. Spojenie oceňovaných a uznávaných tvorcov znamená iba jediné – na obzore je skutočne zaujímavá Star Wars hra. Popisovaná je ako akčná a dobrodružná, pričom bude klásť veľký dôraz na príbeh a naratív. Priniesť má nový a originálny príbeh z praďalekej galaxie.

Skydance New Media je spoločnosť, ktorá bola vytvorená v roku 2019, teda pomerne nedávno. Ich hlavných cieľom je, aby priniesli verný zážitok pre hráčov, pritom s bohatými možnosťami interakcie. Chcú, aby ich projekty boli dostupné pre hráčov na celom svete, tak ich bude prinášať na tradičné platformy, ale aj nové služby.

skydance new media
Zdroj: gamerant.com

Kvalitná skupina tvorcov a umelcov

Štúdio vznikalo dlhšie, ale to z dôvodu, aby zhromaždilo poriadnu skupinu „trojáčkových“ tvorcov a umelcov. Dali teda dohromady vývojárov akčných aj dobrodružných hier, ale pracujú aj s konzultantami nielen z iných hier, ale aj filmov, televízie, či dokonca komiksov. Hlavnou osobou, ktorá spoločnosť vedie, je ale Amy Hennig.

Zaujímavé je, že sa v minulosti už pokúšala o hru zo sveta Hviezdnych vojen. Predtým však pracovala na projekte s Visceral Games, dcérskou spoločnosťou EA Games. Išlo vraj o ambicióznu víziu, tá však bola zrušená. Henning pracovala na veľkých tituloch ako Legacy of Kain, Jak and Daxter a predovšetkým viacero dielov Uncharted.

amy hennig uncharted
Zdroj: ign.com

Milovaná a zásadná sága

Viceprezident Lucasfilm Games Douglas Reilly ju teraz s novou víziou privítal s otvorenou náručou a je ohľadom spolupráce nadšený. S chystanou hrou je nadchnutá aj tvorkyňa, pretože pre ňu ide o milovaný svet. Takto sa vyjadrila:

„Často hovoríme o tom, ako pozretie Star Wars v roku 1977 preprogramovalo môj 12-ročný mozog, tvarovalo to môj kreatívny život a nezmazateľne aj budúcnosť. Som nadšená z práce s Lucasfilm Games a z toho, že môžem rozprávať interaktívny príbeh z galaxie, ktorú milujem.“

Star Wars hráčov čakajú pestré roky

Fanúšikovia už veľmi dobre vedia, že s týmto svetom najlepšie pracuje ten, kto ho miluje (viď The Mandalorian). Preto sme si istí, že chystaná Star Wars hra je v dobrých rukách. Navyše čaká hráčov ponorených do tohto sveta najbližších skvelých zopár rokov. Tento titul sa totiž pridáva medzi už predtým oznámenú päticu hier.

Hneď tri z nich prinesie rovnaká spoločnosť – Respawn Entertaiment. Jednou z nich bude pokračovanie Star Wars Jedi: Fallen Order, druhou by mala byť strieľačka z pohľadu prvej osoby a treťou by mala byť strategická. Ubisoft Massive Entertaiment vraj chystá dobrodružnú hru s otvoreným svetom a Quantic Dreams pripravuje titul s názvom Star Wars Eclipse.

star wars eclipse
Zdroj: starwarseclipse.com

Druhý veľký projekt za posledný rok

Pre Skydance štúdio ide o druhý významný projekt za posledný rok. Druhý zakladateľ spoločnosti, veteránsky producent Julian Beak oznámil koncom roka 2021 partnerstvo s Marvel Entertaiment. Tiež by malo ísť o interaktívnu a na naratív bohatú hru. Navyše sľubujú unikátny spôsob, ako nám prinesú milované komiksové postavy.

Tešíte sa na ďalšiu oznámenú Star Wars hru? Čo hovoríte o spolupráci týchto dvoch štúdií? Ide podľa vás na základe oznámených tvorcov o okamžitý hit? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: starwars.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -