Poznáte hernú sériu Monkey Island? Po rokoch dostane pokračovanie od originálneho tvorcu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Return to Monkey Island od pôvodného tvorcu

Niektorým súčasným hráčom už toho možno veľa nehovorí, séria Monkey Island je však hernou legendou. Hra, ktorá začala na začiatku 90. rokov, je od spoločnosti Devolver Digital a Lucasfilm Games. Po dlhých rokoch dostane štandardné pokračovanie, ba čo viac, Return to Monkey Island prinesie pôvodný tvorca.

Prvá hra vyšla v roku 1990 a niesla názov The Secret of Monkey Island. Netrvalo ani rok, kým prišlo rovnako úspešné pokračovanie s názvom Monkey Island 2: LeChuck’s RevengeObe priniesol Ron Gilbert a za kormidlo sa postaví aj teraz. Na svojom twitterovom účte povedal, že chce predstaviť niečo, na čom pracoval posledné dva roky v úplnej tajnosti.

Nadviaže priamo na dvojku

Priniesol oznamovací trailer na hru. Obe spoločnosti následne titul potvrdili na svojich sociálnych sieťach a vytvorili pre hru aj samostatnú webstránku. Tvorca oznámil, že hra nás vezme priamo tam, kde skončila dvojka a priamo nadviaže na udalosti tejto hry. Lenže hier bolo za ten čas päť…

Tu je ale naozaj jednoduché vysvetlenie – Gilbert opustil štúdio LucasArts v roku 1992 a tak ostatné hry vytvárali iné štúdiá a osobnosti. Takto sme dostali The Curse of Monkey Island, Escape from Monkey Island a doteraz posledná hra, Tales from Monkey Island z roku 2009. Tú vytvorila známa spoločnosť Telltale Games.

tales from monkey island
Zdroj: wallpapercave.com

Ale počkať… nemáme hier päť?

Gillbert ešte v roku 2013 vytvoril na svojom blogu článok s názvom „If I Made Another Monkey Island“, teda „Keď vytvorím ďalší Monkey Island“. V ňom vysvetluje, ako je to s kontinuitou hier u neho:

„Všetky hry po Monkey Island 2 neexistujú v mojom Monkey Island univerze. Moje ospravedlnenie smeruje všetkym talentovaným ľuďom a ja ich milujem, ale chcem pokračovať odtiaľ, kde som skončil. Bez batožiny. Na karnevale. Ale to neznamená, že si neukradnem niektoré dobré nápady alebo postavy z iných hier. Mám nad tým moc. Takto môže hra dobre zapadnúť aj medzi Monkey Island 2 a Curse of Monkey Island.“

Vracia sa aj viacero klasický mien

Return to Monkey Island bude teda skvelým príspevok do série od rovnakého tvorcu. Nevracia sa však len on, ale na palube je aj Dominic Armato, ktorý poskytne hlas hlavnému hrdinovi. Dokonca prichádzajú pre pokračovanie aj rovnakí skladatelia – Michael Land, Peter McConnel a Clint Bajakian. Popracuje na nej aj pôvodný autor kódu a programátor Dave Grossman. Ten na Twitteri vyjadril nadšenie a je rád, že už nemusí tajiť, na čom pracuje posledné roky.

monkey island 2
Zdroj: steam.com

Séria je klikacia adventúra, v ktorej je ptoragonistom Guybrush Threepwood. Na svojich nezdarených dobrodružstách sa chce stať najslávnejším pirátom a tak často prichádza do konfliktu s nemŕtvym kapitánom LeChuckom. Zároveň chce byť slávnym, aby si získal srdce guvernérky Elaine Marley. Navyše sa tu mnoho udalostí odvíja okolo tajomného ostrova…

Trailer sľubuje vydanie ešte tento rok

Oznamovací trailer uvádza všetky spomenuté mená a aj názvy distribučných spoločností. Uvádza aj spoločnosť Terrible Toybox, ktorú má pod palcom práve Gilbert. Zároveň nám ukazuje aj rok vydania. Dátum nepoznáme presný, ale bude to ešte počas tohto roka.

Poznáte túto hernú sériu? Máte odohraté prvé časti? Tešíte sa tým pádom na pokračovanie Return to Monkey Island? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -