Dočkali sme sa. Star Wars dostane príbehovú hru s otvoreným svetom od tvorcov Far Cry 3

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nové dobrodružstvo začína. Exkluzívna licencia štúdia EA na tvorbu Star Wars hier končí, čím sa po dlhých rokoch dostanú k slovu aj iné spoločnosti. Nová éra začína spolu so značkou Lucasfilm Games, pod ktorou budú vychádzať všetky hry z praďalekej galaxie. Dokonca pod ňu spadajú aj iné série od Disney, ako napríklad novo oznámená hra Indiana Jones od Bethesda.

Každopádne, EA bude na Star Wars hrách pracovať aj naďalej, očakávame od nich predsa pokračovanie perfektného Star Wars Jedi: Fallen Order alebo série Star Wars Battlefront. No konečne prichádza aj tá hra, na ktorú všetci fanúšikovia čakajú už dlhé roky.

Príbehová open world Star Wars hra

Nová spolupráca vznikla medzi Lucasfilm Games a francúzskym Ubisoftom. Práve z tejto kolaborácie vzíde „úplne nové, príbehové open world Star Wars dobrodružstvo“. Vývoj má na starosti Ubisoft štúdio Massive Entertainment, ktoré stojí za titulmi ako Far Cry 3, Tom Clancy’s The Division a Tom Clancy’s The Division 2.

„V januári 2021 bolo oznámené, že spolupracujeme so spoločnosťami Disney a Lucasfilm Games na novej príbehovej videohre s otvoreným svetom odohrávajúcej sa v galaxii Star Wars. Pod vedením Massive Entertainment tento projekt zhromažďuje niektoré z najskúsenejších talentov v odvetví videohier a naplno využije nášho inovatívneho ducha a špičkové technológie vrátane Snowdrop enginu na vznik prelomového Star Wars dobrodružstva.“

Tak znie oficiálne vyjadrenie na blogu švédskeho štúdia Massive Entertainment. Kreatívnym riaditeľom bude Julian Gerighty, ktorý stojí za hrami zo série The Division. Bližšie informácie zatiaľ nepoznáme, no čakanie si môžete skrátiť epickou ukážkou na premenovaný label Lucasfilm Games (predtým Star Wars Games).

Táto spolupráca je len začiatkom dlhotrvajúcej kolaborácie s Disney a Lucasfilm Games, ako dodal spoluzakladeteľ a riaditeľ Ubisoftu Yves Guillemot. Ich štúdio Massive Entertainment medzitým pracuje aj na hre The Avatar Project, ktorá bola oznámená ešte späť v roku 2017. Keďže séria Avatar tiež spadá pod Disney, tak by titul mohol rovnako vyjsť pod krídlami Lucasfilm Games.

Tešíte sa, že konečne vzikne príbehová Star Wars hra s otvoreným svetom? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -