Pozrite si Sarah Paulson v hlavnej úlohe Netflix seriálu od tvorcu American Horror Story

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prequelový seriál Ratched v prvej ukážke

Ryan Murphy pre nás pripravuje nový seriál, ktorý bude čiastočne slúžiť ako prequel k legendárnemu Preletu nad kukučím hniezdom. Ten vyšiel v roku 1975 a obsahoval jednu z najviac ikonických (a dalo by sa povedať, že aj najlepšie zahraných) úloh Jacka Nicholsona. Skvele sa tam však ukázala aj rola násilnej sestričky, ktorá psychicky týrala pacientov. Seriál Ratched sa zameria na jej pôvod.

Jej mladšiu verziu si zahrá Sarah Paulson. Vidíme ju v roku 1946, ako si hľadá nové zameranie po tom, ako robila sestričku počas vojnových rokov. Pridá sa k inštitútu mentálneho zdravia v Severnej Kalifornii. Avšak nebude trvať dlho, kým zistíme, že sa v nej robia znepokojivé experimenty s ľudskými mysľami.

Od sestričky k monštru

Takto vidíme prerod a evolúciu postavy „od sestričky k naplno rozvinutému monštru„. Vidíme jej vražedné pohnútky, ktoré využíva na úkor zdravotného systému. Vraždy, násilie, krv a sex. Už v ukážke je jednoznačne vidieť tradičný Murphyho rukopis. Seriál by sa mohol zdať akosi prehnaný a odklonený materiálu, z ktorého vychádza, ale prečo by sme neuvítali aj nový prístup?

Nemusí to byť nutne tak, ako sme si predstavovali základy a pôvod tejto postavy. Pôvodná vrchná sestrička, ktorú hrala Louise Fletcher, mala skôr skryté a podlé úmysly. Pri jej mladšej verzii od Paulson ju vidíme ako naplno zlú. Avšak to, že režisér zoberie pôvodný námet z nového uhla, je to, čo dokáže udržať pri obrazovkách aj nových divákov. Vyzerá to na zaujímavú jazdu, ktorú si radi pozrieme.

serial ratched
Zdroj: newsopener.com

V ukážke je vidieť, že vie opäť skvele vystihnúť atmosféru. 40. roky sa naplno odrážajú v reáliách aj prostredí (a mne osobne to miestami pripomína jeho nedávno dielo Hollywood). Swingom podfarbená atmosféra sa nám ale čoskoro mení, keď prichádza smrť, násilné správanie a takmer až krutovláda jednej postavy.

Nielen Ratched bude zaujímavá postava

Seriál Ratched však bude obsahovať viacero zaujímavých charakterov. Uvidíme aj doktora, ktorý celé experimentovanie začal. Jeho meno je Dr. Hanover a stvárni ho Jon Jon Briones. Z nemocničného prostredia uvidíme aj veľmi striktnú sestričku Bucket, ktorú si zahrá Judy Davis. Pozrieme sa však aj mimo nemocnice, excentrickú bohatú dedičku bude dokonca hrať Sharon Stone.

Objaví sa aj postava masového vraha Edmunda Tollesona, toho hrá Finn Wittrock tiež známy z iných Murphyho projektov. Ďalej hrajú Alice Englert (sestrička Dolly) či Charlie Carver (člen nemocničného štábu Huck). Chýbať nebude ani súkromný detektív menom Charles Wainwright, toho si zahrá Corey Stoll (záporák z Ant-Mana). A tiež sa pozrieme aj do radov politikov, na slizkého guvernéra či jeho poskoka.

serial ratched postavy
Zdroj: shemazing.net

Seriál vyzerá ako zaujímavý príspevok do tohto sveta. Murphyho štýl sa mu samozrejme nedá odoprieť, ale určite sa nedá povedať, že by to bolo na škodu. Ako jeho prístup sérii prospeje a ako dobre zvládne mladú sestričku Ratched zahrať Sarah Paulson si budeme môcť na Netflixe pozrieť 18. septembra.

Myslíte si, že seriál Ratched dokáže zaujímavým spôsobom vykresliť mladú sestričku? Páči sa vám podľa traileru Murphyho spracovanie tejto postavy a prostredia? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -