Mysleli ste si, že Adventure Time je príliš šialené? Nová animovaná séria ho ľahko schová do vrecka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Adventure Time bolo šialené, ale…

Adventure Time je americká animovaná séria vysielaná na Cartoon Network. Podľa tohto popisu by sa mohlo zdať, že ide o záležitosť pre deti, no opak je skôr pravdou. Svojimi prepletenými dejmi, zvratmi a scénami, ktoré sa vám zavŕtajú hlboko do mozgu, zostáva aj po opakovaných pozretiach často nepochopená.

Sledujeme v ňom dobrodružstvá človeka Finna a jeho adoptívneho brata, psa Jakea. Žijú v post-apokalyptickom svete v kráľovstve Ooo, ktorému vládne princezná Bubblegum. Spolu s ďalšími postavami ako Ice King, vampírkou Marcelline či hernou konzolou BMO sa púšťajú do bláznivých ciest a situácií.

adventure time
Zdroj: wired.com

Čo chystá tvorca tento raz?

Za jej vznikom stojí animátor a scenárista Pendleton Ward. Pre streamovaciu službu Netflix spojil sily s komikom Duncanom Trusellom a tak vytvárajú nový animovaný seriál pre dospelých. Jeho názov znie The Midnight Gospel a vyzerá absolútne šialene.

Animovaná séria ponúkne množstvo psychadelických scén a zážitkov, ako nám ukazuje už prvý trailer. Jeho prvé sekundy vyzerajú ako dlhý drogový trip, takže ak ste si doteraz mysleli, že Adventure Time je šialené, zamyslite sa znovu. Na akých látkach musia fungovať tvorcovia radšej ani nechceme vedieť.

O čom animovaná séria bude?

Dejovo sa zameria na fantastický svet, ktorý obýva postava menom Clancy. Ten predstavuje akéhosi cestovateľa medzi vesmírmi – nebolo by to však ono, ak by jeho prístroj, prenášajúci ho medzi univerzami, nemal poruchu.

Okrem samotného cestovania bude Clancy spovedať aj bytosti obývajúce jednotlivé vesmíry. V tomto si animovaná séria berie inšpiráciu z podcastu Duncal Trussell Family Hour, ktorý je projektom jedného z tvorcov. Dokonca budú podľa jeho slov využité aj konkrétne hlasové sekvencie či klipy.

midnight gospel
Zdroj: categorianerd.com

Existenčné otázky ako podcast

Clancy sa bude pri prechádzaní vesmírmi spytovať ich obyvateľov na otázky týkajúce sa života, smrti a čohokoľvek, čo sa nachádza medzi tým. Zároveň chce hlavný hrdina pri týchto cestách spoznať aj samého seba. Dočkať sa teda môžeme silnej existencialistickej tematiky.

Streamovacia služba Netflix, na ktorú pribudne táto animovaná séria, prinesie 8 epizód. Poriadnu dávku šialenosti si tak budeme môcť užiť naraz ako je tomu zvykom a to už 20. apríla. Rozhodne sme na seriál zvedaví a už teraz sa chystáme nechať si odpáliť mozog.

Aj vy si myslíte, že The Midnight Gospel len tak v šialnosti niečo neprekoná? Dáte tejto sérii šancu? Nezabudnite nám dať vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -