Nová mysteriózna séria z počiatkov Hollywoodu je na obzore

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Séria z Hollywoodu v 20. rokoch

Televízne štúdia Spectrum Originals a Paramount Television Studios v súčasnosti chystajú niečo nové. Bude to mysteriózna séria z počiatkov Hollywoodu a jej názov bude Tinseltown. Často takto býva neformálne označený práve Hollywood, z anglického tinsel – trblietka či pozlátko.

Seriál bude vychádzať z rovnomennej knihy, ktorá má navyše ešte podtitul Murder, Morphine, And Madness At The Dawn of Hollywood. V preklade teda – vražda, morfium a šialenstvo na počiatku Hollywoodu. Predloha vznikla v roku 2014 a jej autorom je William J. Mann.

Tinseltown
Zdroj: madison.com

Pôvod Hollywoodu aj vražda

Keďže ide o súčasného autora, tak sa séria z Hollywoodu bude točiť pod jeho dohľadom. Okrem neho napíše scenár aj výkonný producent spomínaného štúdia Spectrum, Kevin Murphy. Ten sa o deji zatiaľ vyjadril nasledovne:

„Verím, že toto je príbeh o ženách a ich pružnosti v Hollywoode. Divíme sa ako sme sa v ňom dostali tam, kde sme teraz. Nuž – aj toto môže byť príbehom pôvodu.“

Aby však nebol iba príliš všeobecný, dodal aj konkrétnejšie informácie ohľadom deja. Ten sa zameria na štvoricu priekopníckych ženských filmárok, ktorých životy sú ovplyvnené podozrením z vraždy. Tvorca sa o tom vyjadril ako o „absurdnom mediálnom cirkuse točiacom sa okolo vraždy“.

Hollywood s nadvládou mužov

Navyše to hlavné postavy majú v pôvabnej ére nemého filmu ťažké ako predstaviteľky nežnejšieho pohlavia. Muži tak majú o dôvod viac ich vytláčať zo systému. Tento prvok bude zosobnený najmä vedúcou osobnosťou a zakladateľom Paramountu, Adolphom Zukorom.

paramount logo
Zdroj: mymodernmet.com

A aby toho nebolo málo, séria z Hollywoodu začína priamo v roku 1920. Cítiť teda bude dozvuky vojny, ale najmä pandémie španielskej chrípky. Na druhej strane ale obyvatelia USA vyhľadávajú filmy ako najlepší spôsob odreagovania sa a zábavy.

Vek pozlátka v realistickom zobrazení

Autor knižnej predlohy Mann navyše popisuje ďalšie detaily a dejové línie diela. V knihe bol zavraždeným William Desmond Taylor (prezident filmovej asociácie), čo je podľa skutočnej udalosti – jeho smrť nebola dodnes vyriešená. Navyše je tu zobrazený aj život v Los Angeles v 20. rokoch so všetkým, čo k tomu patrí – párty, drogy aj náboženský fanatizmus.

hollywood vrazda
Zdroj: slideshare.net

Washington Post v rámci svojich recenzií o knihe napísal:

„Pravdivý príbeh zabalený do napínavého románu, Tinseltown je dielom autora na vrchu jeho síl. Navýková skutočná historka plná škandálov, intríg a vytvorenia moderného filmového priemyslu.“

Chvály na knihu teda nie sú nemalé. Uvidíme, koľko motívov si z predlohy zoberie tajomná séria z Hollywoodu 20. rokov, Tinseltown. V každom prípade to už teraz vyzerá ako show, na ktorú sa môžeme tešiť.

Ste zvedaví na seriál Tinseltown? Počuli ste už predtým o knihe? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -