Nová mysteriózna séria z počiatkov Hollywoodu je na obzore

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Séria z Hollywoodu v 20. rokoch

Televízne štúdia Spectrum Originals a Paramount Television Studios v súčasnosti chystajú niečo nové. Bude to mysteriózna séria z počiatkov Hollywoodu a jej názov bude Tinseltown. Často takto býva neformálne označený práve Hollywood, z anglického tinsel – trblietka či pozlátko.

Seriál bude vychádzať z rovnomennej knihy, ktorá má navyše ešte podtitul Murder, Morphine, And Madness At The Dawn of Hollywood. V preklade teda – vražda, morfium a šialenstvo na počiatku Hollywoodu. Predloha vznikla v roku 2014 a jej autorom je William J. Mann.

Tinseltown
Zdroj: madison.com

Pôvod Hollywoodu aj vražda

Keďže ide o súčasného autora, tak sa séria z Hollywoodu bude točiť pod jeho dohľadom. Okrem neho napíše scenár aj výkonný producent spomínaného štúdia Spectrum, Kevin Murphy. Ten sa o deji zatiaľ vyjadril nasledovne:

„Verím, že toto je príbeh o ženách a ich pružnosti v Hollywoode. Divíme sa ako sme sa v ňom dostali tam, kde sme teraz. Nuž – aj toto môže byť príbehom pôvodu.“

Aby však nebol iba príliš všeobecný, dodal aj konkrétnejšie informácie ohľadom deja. Ten sa zameria na štvoricu priekopníckych ženských filmárok, ktorých životy sú ovplyvnené podozrením z vraždy. Tvorca sa o tom vyjadril ako o „absurdnom mediálnom cirkuse točiacom sa okolo vraždy“.

Hollywood s nadvládou mužov

Navyše to hlavné postavy majú v pôvabnej ére nemého filmu ťažké ako predstaviteľky nežnejšieho pohlavia. Muži tak majú o dôvod viac ich vytláčať zo systému. Tento prvok bude zosobnený najmä vedúcou osobnosťou a zakladateľom Paramountu, Adolphom Zukorom.

paramount logo
Zdroj: mymodernmet.com

A aby toho nebolo málo, séria z Hollywoodu začína priamo v roku 1920. Cítiť teda bude dozvuky vojny, ale najmä pandémie španielskej chrípky. Na druhej strane ale obyvatelia USA vyhľadávajú filmy ako najlepší spôsob odreagovania sa a zábavy.

Vek pozlátka v realistickom zobrazení

Autor knižnej predlohy Mann navyše popisuje ďalšie detaily a dejové línie diela. V knihe bol zavraždeným William Desmond Taylor (prezident filmovej asociácie), čo je podľa skutočnej udalosti – jeho smrť nebola dodnes vyriešená. Navyše je tu zobrazený aj život v Los Angeles v 20. rokoch so všetkým, čo k tomu patrí – párty, drogy aj náboženský fanatizmus.

hollywood vrazda
Zdroj: slideshare.net

Washington Post v rámci svojich recenzií o knihe napísal:

„Pravdivý príbeh zabalený do napínavého románu, Tinseltown je dielom autora na vrchu jeho síl. Navýková skutočná historka plná škandálov, intríg a vytvorenia moderného filmového priemyslu.“

Chvály na knihu teda nie sú nemalé. Uvidíme, koľko motívov si z predlohy zoberie tajomná séria z Hollywoodu 20. rokov, Tinseltown. V každom prípade to už teraz vyzerá ako show, na ktorú sa môžeme tešiť.

Ste zvedaví na seriál Tinseltown? Počuli ste už predtým o knihe? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -