Chystá sa hraný seriál Casper. Ako to bude so známym duchom tentoraz?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Chystá sa nový seriál Casper

Stanica Peacock sa chystá priniesť nový seriál Casper. Najznámejší duch by tu mal vystupovať vo forme CGI a popisujú ho momentálne ako kombináciu humornej a dobrodružnej série, v ktorej nebude chýbať horor. Prinesú ho v novej podobe, ktorá bude skúmať aj počiatky tohto spirituálneho stvorenia a to, čo znamená byť nažive.

Jeho producentkou a autorkou scenára bude taiwansko-americká tvorkyňa Kai Yu Wun. Skúsenosť s nadprirodzeným obsahom už jednoznačne má, pretože na Netflix priniesla seriál The Ghost Bride. Spočiatku dobová dráma odohrávajúca sa pred koncom 19. storočia sa veľmi rýchlo ukázala ako fantasy mysteriózna séria.

the ghost bride
Zdroj: netflix.com

Prvky z Riverdale?

Tu nám ešte neprezradili kompletný dej, ale prezradené je, že sa bude týkať aj strednej školy (dokonca hovoria aj o tom, že by sme mali dostať podobné prvky ako v seriáli Riverdale). Zároveň sa pozrieme na novú rodinu, ktorá prichádza do mestečka Eternal Falls. S nimi sa Casper zamotá do mysterióznej cesty, na ktorej budú odkrývať tajomstvá, ktoré boli zakopané 100 rokov. A niektoré z nich dosť temné…

Mnohí si myslia, že priesvitná postavička sa prvý raz objavila na stránkach komiksov. Avšak jeho debut bol v krátkych animovaných filmoch od štúdia Famous, ktoré vydávali v rokoch 1945 až 1949. Až následne na neho kúpili práva Harvey Comics, ktorí vydávali zošitovky s ním od roku 1952.

casper
Zdroj: favim.com

Neľahká a dlhá cesta postavičky

Objavil sa aj vo viacerých samostatných seriáloch, všetky z nich boli animované. Bolo ich päť – Matty’s Funday Funnies, The New Casper Cartoon Show, Casper and the Angels, The Spooktacular New Adventures of Casper a Casper’s Scare School. V roku 1995 prinieslo štúdio Universal dobre známy hraný film. Caspera v ňom hral a daboval Malachi Pearson a okrem neho si tu zahrali Christina Ricci a Bill Pullman.

Odvtedy bola cesta ducha pomerne náročná. V roku 2001 odkúpila práva od Harvey Entertaiment spoločnosť Classic Media a tým prestali vychádzať komiksy. Aby sa však médium zachovalo, v roku 2012 si práve na postavičku kúpilo DreamWorks Animation, ktoré chcelo pripraviť animovaný film.

casper
Zdroj: cinemablend.com

Zakotvil pri službe Peacock

Ten sa však nerealizoval a tak začali iné spoločnosti uvažovať, že by spravili film alebo seriál Casper. Jednou z nich bola opäť aj Universal Pictures, ktorej sa to v roku 2016 podarilo. Sú dcérskou spoločnosťou NBCUniversal, pod ktorú spadá práve aj služba Peacock. Takže to bude práve ona, kto nám Caspera znovu oživí. Teda aspoň do hranej formy na malú obrazovku.

Ste radi, že príde nový seriál s Casperom? Máte túto postavičku radi? Myslíte si, že sa viac hodí do hranej alebo kreslenej formy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -