Dostane teda Bruce Willis „digitálne dvojča“? Nové správy hovoria o tom, že spoločnosť práva nevlastní

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dostane teda Bruce Willis „digitálne dvojča“?

Počas minulého týždňa obletela svet správa, že Bruce Willis dostane digitálne dvojča. Takto bola označená jeho verzia, ktoré bude môcť vzniknúť vo filmoch a na plátne vďaka umelej inteligencii. Informácia hovorila o tom, že predal práva na svoju podobu firme Deepcake, ktorá sa zaoberá vytváraním deepfake videí.

Ide o technológiu, kedy dokážu prebrať vzorce mimiky postavy a vďaka AI vytvoria perfektnú digitálnu kópiu. Spoločnosť už použila tvár známeho herca v sérii videí, ktoré boli reklamami na ruskú mobilnú spoločnosť MegaFon.

bruce willis deepfake
Zdroj: geektyrant.com

Obnova hereckej kariéry?

Takýmto spôsobom mal údajne znovu „obnoviť“ svoju hereckú kariéru. S ňou sa musel rozlúčiť počas marca, keď prostredníctvom zástupcov vydal vyhlásenie, že mu s ňou nedovoľuje pokračovať choroba. Má diagnostikovanú afáziu, čo je porucha, ktorá ovplyvňuje vnímanie, zapamätanie si vecí a v neposlednom rade aj vyjadrovanie. Je tiež dôvodom, prečo si v poslednej dobe vyberal iba role s menšou účasťou vo filmoch.

Rovnakí zástupcovia teraz vydali prehlásenie, že k žiadnej dohode, o ktorej sa hovorilo počas minulého týždňa, nedošlo. Pre viaceré portály ako BBC alebo Variety uviedli, že „neexistuje žiadne partnerstvo ani dohoda medzi Brucom a Deepcake“. Samotná spoločnosť tvrdenia nevyvracia, ale práve naopak, potvrdili ich. Uvádzajú:

„Práva na vzhľad Bruca Willisa a jeho prípadnú digitálnu podobu patria Brucovi Willisovi a jemu jedinému.“

Bolo použitých 34 000 záberov

Spoločnosť ďalej uviedla, že využitie podoby na reklamu bola jednorázová dohoda. Nebol pri nej prítomný samotný herec ani jeho tím. Pri kampani, ktorú realizovali počas roku 2021, bolo použitých 34 000 samostatných záberov hercovej tváre, z ktorej poskladali digitálny obraz, ktorý sme mohli vidieť v reklame.

Willisovi samotnému sa výsledok mimoriadne páčil, ako uvádzal vo vyjadrení. Hovoril, že ho vidí ako mini-film vo svojom obvyklom žánri akčnej komédie. Zrejme sa však viazalo iba k samotnému projektu a nie k ďalšej práci. Jeho tvár tak predsa v ďalších filmoch ani televíznych produkciách neuvidíme…

Čo hovoríte na vyjadrenie zástupcov, že Bruce Willis nedostane digitálne dvojča, teda nebude pretvorený deepfakom do ďalších projektov? Chceli ste ho vidieť aj v takejto podobe alebo si myslíte, že ide o správny krok? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. „Čo hovoríte na vyjadrenie zástupcov“
    koho zaujima Bruce Willis? :) Naposledny mal dobry film 5. element, resp. ok.. Pulp Fiction. Potom tam mal 12 opic a to je tak vsetko. Ok pomohol som si databazou imdb.. Sin city2 z 2014 bol naposledy, Sin city1 2005, 6th sence 1999, 5th element 1997, 12 monkeys 1995 a Pulp Fiction 1994. Vsetko, viac dobrych nema.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -