Chystá sa nový hraný seriál Speed Racer. Bude za ním stáť aj J.J. Abrams

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový hraný Speed Racer

Apple žne so svojimi seriálovými projektmi nemalé úspechy. Zdá sa, že teraz si našli nový potenciálny hit. Chystajú sa na adaptáciu známeho anime a tak prinesú nový hraný seriál Speed Racer. Stáť bude za ním aj J.J. Abrams a to so svojou produkčnou spoločnosťou Bad Robot.

Vedúcimi osobnosťami seriálu a zároveň scenáristami budú Ron Fitzgerald a Hiram Martinez. Ide o veľké mená a talenty. Prvý menovaný stál aj za seriálom Perry Mason od HBO a tiež za seriálmi Westworld či Weeds. Martinez má zase na konte tak uznávané seriály ako Snowpiercer alebo Snowfall.

speed racer
Zdroj: sada.news

Známe anime už má cez 5 dekád

Ide o značku, ktorá sa teší popularite u fanúšikov už päť a pol dekády. Pôvodná manga s názvom Mach GoGoGo vyšla totiž ešte v roku 1966. Netrvalo dlho, kým z nej začalo vychádzať anime. To nakoniec dostalo za vyše rok vychádzania 52 dielov. Neprerazilo len na domácom japonskom trhu, ale okamžite expandovala aj na obrazovky v Spojených štátoch.

Sledovalo príbehy pretekára s menom Speed Racer. Jeho ikonické auto Mach 5 sa stalo symbolickým vozidlom popkultúry a je mimoriadne ľahko rozpoznateľné. Na jeho výrobe a úpravách sa podieľal Pops Racer, tiež pretekár a otec hlavného hrdinu. Súčasťami príbehu boli aj jeho malý braček Spritle, jeho priateľka Trixie a zvierací miláčik – šimpanz Chim-Chim.

speed racer the next generation
Zdroj: amazon.com

Nová verzia a film od Wachovskich

Často si skrížil cesty aj s tajomným pretekárom s označením Racer X. Neskôr v príbehu sa zistili, že ide o jeho nevlastného staršieho brata Rexa Racera, ktorý fungoval v utajení. Seriál sa tešil popularite aj po prelome tisícročia, pretože bol spravený jeho remake, ktorý vysielal od roku 2002 aj Nickelodeon.

Na tejto stanici bežala po dve série aj obnovené verzia, ktorá niesla názov Speed Racer: The Next GenerationVychádzala z filmu, ktorý priniesli v roku 2008 súrodenci Wachovski. Áno, presne tak, tvorcovia slávneho Matrixu. Hlavnú úlohu si zahral Emile Hirsch a tento hraný Speed Racer akosi odišiel do zabudnutia.

speed racer film
Zdroj: comicbook.com

Možnosti sú teraz vynikajúce

Odvtedy bol len sem tam parodovaný alebo sme na neho dostali odkazy v iných filmoch či seriáloch. Bude prinajmenšom zaujímavé sledovať, aké nové spracovanie dostane s technológiami dneška. Predsa len, ide o dynamický, na akciu zameraný, neónovými svetlami nabitý projekt. K tomu si pridajme poriadne komické výstupy hlavných hrdinov (často až prehnané reakcie) a naozaj sa zdá, že sa dočkáme nábehu na hit. Na obsadenie hlavnej úlohy budeme netrpezlivo čakať.

Čo hovoríte na správu, že sa chystá nový seriálový Speed Racer? Poznáte pôvodne anime a ste jeho fanúšikmi? Myslíte si, že je toto spracovanie v dobrých rukách a pôjde o hit? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -