Prvý trailer na MCU seriál Ms. Marvel nám ukazuje vzostup tínedžerskej superhrdinky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý trailer na Ms. Marvel

Marvel nám zverejnil prvý trailer na Ms. Marvel, ich druhý chystaný seriál na Disney+ v tomto roku. Predstavuje vzostup 16-ročnej Kamaly Khan v MCU, ktorá musí kombinovať bežné problémy tohto veku s tým, že je superhrdinka. Zároveň bude predstavovať kľúčový prvok pre budúcnosť tohto univerza.

Postava, ktorú bude hrať Iman Vellani, je na prvý pohľad bežná stredoškoláčka. Má platonická lásky, problém si vybrať kam ďalej na školu. A jej najväčším vzorom je Captain Marvel. So svojou hrdinkou nosí tričká a píše o nej fanfiction. Lenže vie niekto, že sa v tomto dievčati z Jersey City skrývajú podobné sily?

Sily jej oproti predlohe pozmenili

Postava je pomerne mladá aj svojou predlohou. Na stránky komiksov sa dostala iba v roku 2013 a stala sa prvou moslimskom hrdinkou v Marveli. Patrí do rasy známej ako Inhumans, čo jej dávalo v pôvodných komiksoch možnosť zmeniť si časti tela alebo ich natiahnuť. Avšak s pribúdajúcimi číslami komiksov a ako vidíme, tak aj v seriáli, jej sily budú podobné ako spomínanej Captain Marvel.

S ňou sa koniec koncov aj stretne v jej pokračovaní. Na február 2023 je nachystaný film The Marvels, kde ich doplní aj Monica Rambeau. Zároveň vďaka Ms. Marvel dostávame ešte väčší a lepší nábeh na Young Avengers. Je teda kľúčovou postavou pre Fázu 4 vo filmovom svete Marvelu.

ms. marvel
Zdroj: polygon.com

Vidíme aj niekoľko ďalších postáv

Kamala má aj dlhoročného priateľa Kareema, o ktorom neskôr v komiksoch zistí, že je hrdinom menom Red Dagger. Tiež sa tu objaví a zahrá si ho Aramis Knight. Zo známych postáv vieme ešte o členoch rodiny (Zenobia Shroff a Mohan Kapur ako rodičia a Saagar Shaikh ako starší brat Amir). V úlohe jej najlepšieho kamaráta Bruna Carelliho sa ukáže Matt Lintz.

Predtým nám avizovali iba širšie okno na vydanie seriálu, ktoré hlásalo, že ho dostaneme začiatkom leta. Trailer na Ms. Marvel a prichádzajúci plagát však odhaľujú aj dátum vydania prvej časti. Tá príde na streamovaciu službu 8. júna.

ms. marvel poster
Zdroj: comicbook.com

Poznáme aj dátum vydania

Celkovo sa dočkáme, ako býva pri Marvel seriáloch štandardom, šiestich epizód. Tie režírovali Adil El ArbiBilall FallahSharmeen Obaid-Chinoy a Meera Menon. O napísanie scenárov sa postaral Bisha K. Ali. Samozrejme pri produkcii nechýbajú ani Kevin FeigeLouis D’Esposito a teraz aj Victoria Alonso.

Ukážka poskytuje aj skvelý vizuál a dáva poctu svojim komiksovým koreňom s bublinkami pri dialógoch či dokreslenými srdiečkami a diabolskými rohmi. Zároveň je jej podmazom skladba Blinding Lights od The Weeknda. Vidíme aj ikonický kostým a to, ako hrdinka rozdáva svojimi schopnosťami poriadne rany. Ak sa bude niesť v takomto duchu, bude to príjemné osvieženie medzi seriálmi.

Ako sa vám podľa prvej ukážky pozdáva seriál Ms. Marvel? Páči sa vám aj príchod tínedžerskej superhrdinky do sveta MCU? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -