Nový trailer na Halo ukazuje krásu vonkajších svetov a hrozbu vojny pre ľudstvo

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na Halo

Paramount zverejnil iba pár dní pred vydaním seriálu nový trailer na Halo. Ukazuje rozmanité epické svety s rozvinutými kultúrami a ako hrozivá je prebiehajúca vojna pre celé ľudstvo. Zároveň sa však zameriava na to, čo sa oplatí chrániť a prináša hrdinov na záchranu v zdanlivo beznádejnom boji.

Zložený na známej videohernej značke, príbeh sa odohráva v 26. storočí. Bohato rozvinuté vízie budúcnosti však narúša zásadná vec. Ľudstvo je vo vojne proti mimozemskej rase známej ako Covenant. Najlepšie vedecké mozgy na Zemi (na čele s doktorkou Catherine Elizabeth Halsey, ktorú si zahrá Natascha McElhone), vytvoria geneticky upravených vojakov, známych ako Sparťania.

Master Chief a ďalší hrdinovia

Jeden z nich, Master Chief, musí nájsť silnú zbraň menom Halo, aby ukončil vojnu raz a navždy. K tomu mu bude dopomáhať celá jednotka Silver Team a najprepracovanejšia umelá inteligencia na svete –Cortana. Už podľa jednotky vidíme, ktorej príbehovej línie sa bude držať táto seriálová verzia – bude to takzvaná Silver Timeline.

Najväčší bojovníci, ktorí sa k nemu v boji pridajú, nám boli v minulosti predstavení na charakterových plagátoch. Teraz ich konečne v novej ukážke vidíme v plnej paráde a vidíme, že sú naozaj schopní sa obetovať za ukončenie vojny. Každý z nich má pritom ale vlastné osudy a motiváciu, ktorá ho vedie vpred.

halo postavy
Zdroj: tribaxia.com

Lepšie spoznávame nové postavy

Na čele je spomínaný Master Chief, ktorého v seriáli stvárňuje Pablo Schreiber. K nemu sa na konci v bojovej stíhačke, z ktorej vyskakujú, pridávajú Natasha Culzac ako Riz-028, Bentley Kalu ako Vannak 134 a Kate Kennedy ako Kai-12.

Úlohu umelej inteligencie, Cortany, si tu zopakuje dabingová herečka z hier, Jen Taylor. Okrem spomenutých si zahrajú Shabana AzmiOlive GrayCharlie Murphy alebo Danny Sapani. 10-dielna prvá séria príde na streamovaciu službu Paramount+ už 24. marca.

trailer halo
Zdroj: kakuchopurei.com

Tvorcovia rozpovedia aj viac príbehov

Trailer na seriál Halo nám rozhodne ukazuje, že sa je na čo tešiť. Čo sa týka zobrazenia vesmíru, mali by sme očakávať niečo v štýle Expanse, avšak s väčším rozpočtom (ten je poznať). Desať dielov bude hovoriť zatiaľ iba základný príbeh, scenáristi Kyle Killen a Steven Kane od začiatku hovoria o rozsiahlejšom príbehu. A to bude dodržané, pretože ešte v polovici februára bola potvrdená druhá séria.

Navnadila vás nová ukážka na o pár dní vydaný seriál Halo? Ste fanúšikmi hier, z ktorej vychádza? Budete seriál sledovať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -