V seriáli Westworld sa ukázal drak Drogon a scenáristi Game of Thrones. Čo to malo znamenať?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Pozor, článok obsahuje SPOILERY k druhej epizóde tretej série seriálu Westworld!

Tretia séria Westworldu s nižšou sledovanosťou

Westworld je nepopierateľným hitom zo stanice HBO. Minulý týždeň vrámci neho začala tretia séria, ktorú diváci prijali akosi chladne. Sledovanosť oproti druhej klesla o 57%, čo môže mať za následok opustenie priestorov parku a venovanie sa vonkajšiemu svetu. Nič to nemení na fakte, že tento týždeň prišla druhá epizóda tretej série seriálu Westworld.

Druhá časť s názvom The Winter Line sa vracia do parkov

Práve tá sa vracia do priestorov parku. Primárne síce vidíme ďalší z domovských svetov jednej z postáv, Maeve. Ním je War World, už podľa názvu zasadený do prostredia svetovej vojny. Presunieme sa však aj do centrálneho hubu tvorcov parkov, ktorý preskúmavajú Bernard a Stubbs.

westworld warworld
Zdroj: westworld.fandom.com

Tam sa odohráva scéna, v ktorej sa objavilo netradičné cameo. Dostávame prvý pohľad na svet s poradovým číslom 4. Je to park zameraný na fantasy stredovek a technici, ktorí na ňom pracujú, sú hraní Davidom Benioffom a D.B.Weissom. Ak vám tieto mená nič nehovoria – sú tvorcami ďalšieho hitu do HBO – Game of Thrones!

Nemusíme teda zdôrazňovať, ktorý svet je námetom pre štvrtý park. Medzi technikmi prebehne zaujímavá konverzácia, keď hovoria, že pre „TO“ našli kupca z Kostariky. „Ako to ku**a chceš dostať na Costa Ricu?“. „Po kúskoch, kámo“ – znie dialóg medzi dvojicou postáv.

Čo sa snažia technici rozobrať?

Následne dostávame pohľad na „TO“, o čom je reč. Technici začnú pílou rezať robotickú verziu jednej veľmi známej veci z Game of Thrones. Je ňou posledný zo žijúcich drakov, na ktorom lietala Daenerys TargaryenDrogon. Takto sa nám zároveň potvrdilo, že Delos vytváral aj mýtické príšery vrámci svojich svetov.

westworld drogon
Zdroj: polygon.com

Vizuálny vtip je pekným odkazom na ďalšiu úspešnú sériu od vysielacej stanice. Posledná, ôsma séria tento úspech mierne znížila, nič to ale nemení na fakte, že ide o jeden z najsledovanejších seriálov z dielne HBO. Scéna bola vraj natočená ešte pred vysielaním finálnej série, od ktorej sa očakával väčší úspech.

Game of Thrones vo Westworlde

Je však stále potešujúce vidieť podobné prepojenie jednotlivých seriálov. A kto vi, možno ešte draka uvidíme aj vo Westworlde. Zrejme nie ako ničí Kráľovo prístavisko, ale možno bude tajomným kupcom už niekto zo známych postáv a tak ho uvidíme lietať nad svetom z budúcnosti.

Čo si o prepojení seriálov myslíte vy? Potešila vás táto scéna, alebo po poslednej sérii Game of Thrones chcete na ňu radšej zabudnúť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -