HBO seriál House of the Dragon nám priblíži život Targaryenov. Kedy ho uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Seriál Game of Thrones pred nejakým časom skončil, ale už teraz sa môžeme tešiť na niekoľko spin-off seriálov z tejto legendárnej série spisovateľa Georgea R.R. Martina. HBO totiž chystá nazrieť do sveta Targaryenov a priniesť na svetlo sveta seriál House of the Dragon.

Pôvodné zakončenie seriálu Game of Thrones bolo pre niektorých fanúšikov nepostačujúce a nekvalitné. To však nemení nič na fakte, že táto HBO séria sa zapísala hrubými písmenami do seriálového sveta ako jeden z najväčších seriálov.

game of thrones
Zdroj: wall.alphacoders.com

Kam nás zavedie seriál House of the Dragon?

Dej by nás mal zaviesť približne 300 rokov pred udalosti seriálu Game of Thrones a vychádza z kníh Georgea R.R. Martina. Séria by mala pozostávať z 10 epizód. Kedy sa začne natáčanie nám zatiaľ stále nebolo oznámené. Herecké obsadenie je taktiež neznáme.

Rok vydania seriálu House of the Dragon bude podľa všetkého 2022. K pripravovanému projektu sa vyjadril aj šéf HBO Casey Bloys:

„Oni (scenáristi) sa práve snažia pripraviť príbeh, ktorý možno uvidíte niekedy v roku 2022. Nečakajte postavy z Game of Thrones. Tie postavy sú z iného sveta. Práve teraz pracujeme na úplne inom príbehu a vyzdvihnutie niektorej zo starých postáv nemá zmysel.“

Jednou z popredných postáv je samozrejme Matka drakov, ktorú by sme však v seriáli hľadali márne. To iste platí aj pre herca Kita Haringtona, ktorý už v minulosti prehlásil, že nebude vystupovať v žiadnom spin-off seriáli.

Namiesto toho by sme sa mali dočkať poriadnej dávky drakov, na ktorých sa určite tešíme aj my. Táto séria je súčasťou plánov spoločnosti HBO, ktorej bude spin-off seriál House of the Dragon zarábať nemalé peniaze. A zároveň budú nás fanúšikov uspokojovať hranými príbehmi z tejto knižnej zbierky poviedok.

Ak by sa dokázalo tvorcom poriadne zamakať, oficiálny dátum vydania by sa mohol zmeniť. Seriálu by sme sa tak mohli dočkať pomerne skôr. No nikdy sa netreba tešiť dopredu. Ako sme sa mohli dozvedieť, HBO už malo vo výrobe jeden spin-off seriál. Tu sa však tvorcovia dostali len po natočenie pilotného dielu, a tak sa seriál Bloodmoon vytratil na neurčito.

Vydať sa hlbšie do tohto sveta Game of Thrones nemusí byť vôbec zlý nápad, čo HBO potvrdzuje novými seriálmi. Bude seriál House of the Dragon schopný zaujať? Vaše postrehy nám nezabudnite napísať do komentára.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -