Game of Thrones nekončí?! Toto povedal George R.R. Martin o budúcich príbehoch!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pieseň ľadu a ohňa sa blíži ku koncu – teda aspoň tá seriálová verzia. 8. a zároveň finálna séria Game of Thrones je v plnom prúde, pričom v čase písania tohto článku nás čakajú už len dve časti. Mnohí fanúšikovia sú smutní. Pokiaľ ste však medzi nimi, dnes vám prinášame dôvod sa začať tešiť! S Westerosom sme totižto ešte ani zďaleka neskončili a pripravované Game of Thrones spin-offy vyzerajú sľubne. Čo nám o nich prezradil spisovateľ George R.R. Martin?

Trailer na finálnu bitku o Železný trón

Natáčanie Game of Thrones
Zdroj: hbogo.sk

Game of Thrones spin-offy vyzerajú dobre!

Už dlhšie vieme, že tento historicky obrovský seriál HBO nebude koncom. A to ani zďaleka. Ešte dávnejšie sme sa dozvedeli, že stanica si objednala hneď niekoľko spin-offov, ktoré by mali byť aspoň teoreticky pripravené ku koncu Game of Thrones. Ich počet sa v posledných mesiacoch líšil, keďže, ako tomu býva, HBO si ich objednalo viac než odvysiela.

Jedným z projektov, v ktorých sa rozhodlo nepokračovať, mal na starosti Bryan Cogman. Ten len minulý mesiac prezradil, že jeho nápad sa, žiaľ, na televíznych obrazovkách nezrealizuje. Po zlých správach však väčšinou prichádzajú tie dobré, ktoré nám tentokrát sprostredkoval George R.R. Martin. Spisovateľ na svojom blogu napísal, že „seriály sa hýbu vpred pekne.“ Ďalej pokračoval:

„Ten, ktorý nemám nazývať DLHÁ NOC, sa začne natáčať ešte tento rok. Dva ďalšie seriály ostávajú vo fáze písania scenára, no pomaly postupujú ďalej.“

Zdroj: wired.com

Tri spin-offy?

Aj keď sme to už tušili, je skvelé tieto správy počuť priamo od muža, ktorý stojí za knižnou sériou, podľa ktorej vznikol seriál Game of Thrones. Niekedy v tomto roku sa teda začne natáčať prvý z 3 seriálov. Vieme toho o ňom už prekvapivo veľa; zahrá si v ňom herečka Naomi Watts, pričom o scenár sa postarajú Jane Goldman a samotný GRRM.

Spin-off sa bude odohrávať tisícky rokov pred udalosťami z Game of Thrones, pričom príbeh nám ukáže pád civilizácie po zlatých časoch, známych ako Vek hrdinov. Istá je len jedna vec. Od hrôzostrašných tajomstiev Westerosu, cez záhady východného sveta až po legendárnych prvých Starkovcov – nič z toho nebude tak, ako si myslíme.

Mohlo by vás zaujímať: Premiéra finále Game of Thrones zničila rekordy!

Game of Thrones spin-offy
Zdroj: esquire.com

Pokiaľ sa chcete naživo stretnúť s Night Kingom (Vladimír Furdík), nezmeškajte túto skvelú príležitosť a zájdite na tohtoročné festivaly Y-Games a Y-Con! Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

Zdroj: variety.com, georgerrmartin.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -