Hviezda Marvelu ohuruje v seriáli od Netflixu. Toto môže byť najväčšie prekvapenie jesene

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Svetlo, ktoré nevidíme

„Hlas jednej ženy môže byť svetlom vo vojnou rozorvanom národe“, hovorí oficiálny popis knihy od Anthonyho Doerra, ktorú za ňu získal Pulitzerovu cenu. Netflix sa jeho dielo o nezlomnej ľudskej sile v tých najťažších časoch rozhodol adaptovať ako limitovanú sériu. Teraz nám prinášajú trailer na drámu Svetlo, ktoré nevidíme.

Historicko-dramatická novinka od Netflixu divákov zavedie do nacistami okupovaného Paríža. Z neho uniká nevidiace dievča Marie-Laure LeBlanc (čo je hereckým debutom mladej Arie Mie Loberti) so svojím otcom Danielom (Mark Ruffalo). Majú so sebou legendárny kameň, ktorý nesmie padnúť do nesprávnych rúk, no ten sa práve snaží získať nemilosrdné gestapo.

„Za vysielanie ma môžu popraviť, nebudem však umlčaná“

Dvojica nachádza útočisko u strýka Etienna (Hugh Laurie) v talianskom mestečku St. Malo. Etienne patrí k odboju proti útlaku a vysiela tajné správy, ktoré pomáhajú odboju i protifašisticky ladenému obyvateľstvu. Hitlerov režim však odboj netoleruje a nasadil mladého chlapca Wernera (Louis Hofmann), ktorý má ilegálne vysielania vystopovať a zastaviť. Cesty a osudy hlavných postáv sa začnú pretínať a ukáže sa, že tu môžu byť aj spojenia, ktoré by nikto nečakal.

Odhodlanie Marie je nádejou, ktoré mnohí potrebujú v tých najviac krutých časoch. Ani pod hrozbou smrti neprestane vysielať svoje správy a aj napriek tomu, že ona sama svetlo nikdy neuvidí, prináša ho do životov iných ľudí.

Trailer Svetlo ktoré nevidíme
Zdroj: YouTube / Netflix / screenshot

Režisér sľubuje krásnu dobovú drámu

Limitovanú sériu so štyrmi dielmi prináša režisér Shawn Levy (poznať ho môžeme ako autora filmov Projekt Adam alebo Free Guy). Scenáre k všetkým štyrom mu napísal Steven Knight (Veľké nádeje, Serenity: Ticho pred búrkou). Zároveň sa stal producentom prvých dvoch častí, tie druhé dve produkuje Dan Levine (Prvý kontakt).

Miniséria debutovala svojou prvou poloviciou na filmovom festivale v Toronte, odkiaľ si Levy odniesol nielen pochvaly, ale aj ocenenie Norman Jewison Career Achievement Award. Podľa poroty sa tvorcom podarilo predstvaiť „krásne vyzerajúcu dobovú drámu, ktorá divákovi umožní spojiť sa s postavami a ich ľudskosťou“. Svetlo, ktoré nevidíme tak má všetky predpoklady na to, aby sa aj vďaka ťažšiemu námetu mohlo stať prekvapivým seriálovým hitom tejto jesene. Či sa tak stane uvidíme už 2. novembra, kedy novinka príde na Netflix.

Zapôsobil na vás trailer na sériu Svetlo, ktoré nevidíme? Páčia sa vám takéto citlivé príbehy ľudkosti v tých najťažších časoch? Pozriete si ho na Netflixe? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -