Disney prináša bombastické novinky. Potvrdili súčasne Toy Story 5, Ľadové kráľovstvo 3 aj Zootropolis 2

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Toy Story 5, Ľadové kráľovstvo 2 aj Zootropolis 2 potvrdené

Disney fanúšikovia môžu jasať. Spoločnosť začína tento rok poriadne vo veľkom. Na vyhodnotení finančných výsledkov za posledné tri mesiace priniesol Bob Iger, ich generálny riaditeľ, bombastické prehlásenie. Prinesú pokračovania úspešných značiek, okrem Toy Story a Ľadového kráľovstva po 7 rokoch príde aj Zootropolis 2.

Počas udalosti sa Iger vyjadril takto:

„Dnes mám to potešenie, aby som oznámil pokračovania k prácam od nášho animátorského štúdia k našim najviac populárnym franšízam – Toy Story, Ľadové kráľovstvo a Zootropolis. Čoskoro budeme môcť povedať viac o ich produkcii, ale toto je skvelým príkladom, ako sa prikláňame k našim neporaziteľným značkám.“

Silné a neporaziteľné značky

Skutočne, pre štúdio ide o poriadne veľkú trojicu. Toy Story je s nami už od roku 1995 a v rozmedziach niekoľkých rokoch k nemu prichádzajú pokračovania. To posledné zatiaľ prišlo v roku 2019 a aj napriek citlivému a zdanlivo uzatvorenému koncu si fanúšikovia žiadali viac. Za to iste vďačia aj predstaveniu nových kreatívnych postáv. Spoločnosť tak priniesla prequel/spin-off Lightyear na inšpiráciu jednej z postavičiek, nemal však taký úspech a diváci si prajú riadnu časť.

Zootropolis nás zaviedol do rozmanitého sveta zvierat ešte v roku 2016 a milióny ľudí chcú odvtedy vidieť dvojku. Skvelá kombinácia vizuálu a policajnej komédie prispela k tomu, že sa k nej diváci stále radi vracajú. K tomu samozrejme ešte prispeli výborné dabingové úlohy, medzi ktoré v originále patrili Jason Bateman, J.K. Simmons, Octavia Spencer, Alan Tudyk, Idris Elba či Shakira.

zootropolis
Zdroj: rappler.com

Príbehy hračiek aj veľkomesto zvierat fanúšikovia stále vyhľadávajú

Počas novembra prišla na Disney+ krátka séria s príznačným názvom Zootropolis+. Pár minút dlhé diely skvele dopĺňali postavy z pôvodného filmu, medzi nimi už ikonických leňochodov, tigrích tanečníkov či gangsterských piskorov. To ešte zvýšilo záujem fanúšikov o to, aby prišiel Zootropolis 2.

Ľadové kráľovstvo bolo takmer samozrejmosťou, keďže z uvedenej trojice ide o najúspešnejšiu sériu. Druhá časť, ktorá prišla v roku 2019, sa stala najzárobkovejším projektom štúdia a z kás po celom svete si odniesla 1,45 miliardy dolárov. Avšak nešlo len o komerčný úspech. Dostala aj nomináciu na Oscara za najlepšiu pôvodnú pieseňInto the Unknown (Toy Story 4 malo tiež nomináciu za skladbu „I Can’t Let You Throw Yourself Away“ a okrem toho si sošku odnieslo ako najlepší animovaný film).

Ľadové kráľovstvo 2 recenzia
Zdroj: nationalreview.com

Najúspešnejšie boli Elsa a Anna, čo ich spoločné vládnutie?

Ľadové kráľovstvo 2 nám ukázalo, ako bola ríša Arendelle takmer zničená záplavou. Podarilo sa ho však zachrániť a navyše tak prišlo k nastoleniu mieru so Začarovaným lesom. Keďže teraz Elsa a Anna na ne dohliadajú spoločne, fanúšikovia sa nevedia dočkať, ako bude vyzerať ich spoločné vládnutie.

Na ktoré z oznámených pokračovaní sa tešíte najviac? Upústalo vašu pozornosť skôr Toy Story 5, Ľadové kráľovstvo 3 alebo Zootropolis 2? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -