Denzel Washington sa pridáva do filmu Gladiátor 2. Ktorý ďalší herec jedná o úlohu záporáka?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Denzel Washington vo filme Gladiátor 2

Denzel Washington sa pridáva do filmu Gladiátor 2. Zopakuje si tak spoluprácu s Ridleym Scottom, režisérom snímky, po 16 rokoch. V roku 2007 totiž získal hlavnú rolu v jeho životopisnom krimi Americký gangster. Zaujímavosťou je, že si tam zahral aj Rusell Crowe, ktorý bol hlavnou hviezdou prvého, oceňovaného filmu z roku 2000.

Jeho úloha Maximusa, rímskeho generála, z ktorého sa stal gladiátor, sa pre neho stala prelomovou. Vzhľadom na koniec prvého dielu sa snímka nemôže sústrediť na rovnakú postavu (aj keď sa istý čas o tom uvažovala). Namiesto toho bude v centre diania Lucius, ktorého sme v prvom filme spoznali ešte ako malého chlapca, syna Lucilly (Connie Nielsen) a synovca antagonistu Commoda (Joaquin Phoenix).

denzel washington americký ganster
Zdroj: hollywoodreporter.com

Zopakuje si spoluprácu po 16 rokoch

Dvojka nám ho ukáže už ako dospelého, pričom jeho predošlé roky boli ovplynené práve Maximovými činmi. Zahrá si ho mladý herec Paul Mescal, ktorý zažiaril v seriáli Normálni ľudia a tiež si vyslúžil nomináciu na Oscara za minuloročný film Aftersun.

Keď mali zabezpečenú hlavnú hviezdu, začal Brian Robbins, riaditeľ štúdia Paramount, ktoré film produkuje, hľadať veľké herecké meno, ktoré by sa k projektu pripojilo. Svoje šance skúsili s dvojnásobným víťazom Oscara, Washingtonom (aj práve preto, že už so Scottom pracoval).

barry keoghan gladiátor
Zdroj: movieweb.com

O cisárovi sa jedná s ďalším hercom

Tento herec je známy aj tým, že rád skúša nové príležitosti. Pôvodne však nebol k projektu naklonený. Dostal však do rúk scenár a po jeho prečítaní povedal, že sa k filmu hneď pridáva. Zavážiť mohol aj fakt, že aj napriek tomu, že skript píše David Scarpa, tak Washingtonovu postavu vymyslel samotný Scott. Pre nás zatiaľ nie je známe, aká to bude.

Iným prípadom je rola cisára, ktorý bude vládnuť Rímskej ríši počas udalostí pokračovania. Bude ním Geta (ktorý bol skutočnosnou osobnosťou). O tejto roli sa momentálne jedná s Barrym Keoghanom, ktorý bol nominovaný na Oscara za vedľajšiu rolu vo filme Duchovia Inisherinu. Poznať ho môžeme aj z drámy Zabitie posvätného jeleňa či komiksovky Eternals. Pri ňom však ešte uvidíme, či jednania padnú na úrodnú pôdu a stvárni tak vládcu starovekej ríše.

Čo hovoríte na to, že bude Denzel Washington vo filme Gladiátor 2? Poznáte film Americký ganster, jeho predošlú spoluprácu so Scottom? A myslíte si, že sa Keoghan objaví ako cisár Geta? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com, hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -