Je možné, že vznikne ďalšia Predvianočná nočná mora? S jeho novým filmom hovoril režisér o možnostiach

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ďalšia Predvianočná nočná mora

Režisér Henry Selick uvádzal na Medzinárodnom filmovom festivale svoju najnovšiu snímku Wendell & Wild. My si ešte na stop-motion animák musíme počkať. Súčasťou udalosti samozrejme boli aj rozhovory s novinármi. Jedným z nich bol Steve Weintraub, šéfredaktor portálu Collider. S ním prišla reč aj na to, či príde ďalšia Predvianočná nočná mora.

Teraz už kultová snímka z roku 1993 s Jackom Skellingtonom bola vo svojej dobe niečím úplne novým. Pripravoval ju aj Tim Burton, ktorého sa stal Selick v podstate žiakom. Ako to často pri ich spoluprácach býva, hudbu skladal Danny Elfman. Je ale menej známe, že prišiel pod záštitou Disney.

Top 20 halloween Predvianočná nočná mora
zdroj: imdb.com

Je to halloweensky film? Je to vianočný film?

To sa značne odklonilo od svojej bežnej formulky a priniesli stop-motion zážitok, ktorý divákov uchvacuje dodnes. Temný fantasy muzikál, ale pritom animovaný. Kostlivec z Halloweenskeho mestečka sa dostane omylom do Vianočného mesta a spoznáva zvyky a spôsoby trávenia tohto sviatku. Je to halloweensky film? Je to vianočný film? Áno.

Otázka teda samozrejme bola, či sa uvažovalo nad pokračovaním. Režisér povedal, že sa v tomto prípade držal hlášky od svietnika Lumiera z Krásky a zvieraťa„Ak je to barok, nenapravuj to“. Avšak nápady boli a bolo aj lákavé priniesť ďalšie príbehy. Veľkou stopkou pre oboch tvorcov však bolo, že sa štúdio chcelo odkloniť od vizuálu a priniesť druhý diel počítačovo animovaný.

predvianocna nocna mora
Zdroj: wall.alphacoders.com

CG animácia by šetrila čas, ale…

Disney tak chcelo ušetriť čas, ktorý by bol potrebný na výrobu. Stop-motion je totiž presne tým, čo jeho názov napovedá. Vyrobené figúrky sa nasnímajú, pohne sa nimi, nasnímajú sa, pohne sa, nasnímajú a tak ďalej. Síce by sa ušetril čas, ale prišlo by o svoje čaro. Selick aj Burton tak povedali nie.

Faktom je, že Burton musel spoločnosti ešte pred vyše tromi dekádami svoj film „predať“. Vytvoril tak krátky klip s ukážkou Jacka prichádzajúceho do vianočného mesta. Neskôr, ako vieme, sprevádzala práve túto scénu známa skladba „What’s This?“. Redaktor tak položil zaujímavú otázku – nemohla by byť ďalšia Predvianočná nočná mora ako séria krátkych klipov.

ďalšia predvianočná nočná mora
Zdroj: collider.com

Podľa nového trendu na Disney+

Je celkom možné, že takémuto štýlu by mohlo Disney ľahšie privoliť. Pekným príkladom sú vychádzajúce projekty na ich streamovacej službe. Do stále sa rozširujúcej zbierky Marvel projektov napríklad v auguste pribudli krátke epizódy s Grootom. A začiatkom septembra počas Disney+ Day prišli Autá na cestách, príbehy zo známej série.

Jednoznačne bol však ohľadom myšlienky nadšený samotný režisér. Povedal, že by to bolo perfektnou príležitosťou a hneď začal aj chrliť nápady. Videl by to na špeciál pred Halloweenom a špeciál pred Vianocami. Tiež by si vedel predstaviť krátky príbeh, ktorý by veci rozprával z pohľadu „psíka“ Zera.

Predvianočná nočná mora Zero
Zdroj: screenrant.com

Disney alebo Netflix?

Samozrejme je to zatiaľ v hlave režiséra a stále je to aj na spoločnostiach, s ktorými pracuje. Otázne je aj, či by ďalšia Predvianočná nočná mora prišla na Disney (kde sa nachádza aj prvá časť) alebo na Netflix. Tam totiž mieri najnovší animák o dvojici démonov Wendell & Wild. Pozrieme si ho tam 28. októbra.

Prijali by ste aj krátke príbehy z Predvianočnej nočnej mory alebo by ste si predstavovali riadne pokračovanie? Myslíte si, že režisér naplní túto víziu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -